Субота, 04.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Паори настављају сетву

Паори настављају сетву
Трактори испред Палате „Србија” у Београду Фото Бета

Незадовољни пољопривредници из Војводине, који су јуче ујутру са 100 трактора стигли у Београд, напустили су главни град пошто су предали захтеве заменику премијера Ивици Дачићу, рекао је члан организационог одбора протеста Мирослав Ивковић. Паори се разилазе и из других градова Војводине и иду у њиве да наставе сетву, додао је Ивковић у изјави за Танјуг.

Дачић, који је и министар унутрашњих послова, по пријему захтева паора, рекао је да то није његов ресор и не жели да улази у оцену оправданости захтева, нити има замерке на рад Министарства пољопривреде, већ је циљ полиције да све протекне мирно и без инцидената. „Свако има право да изнесе своје ставове и захтеве, ми смо имали само један једини интерес, а то је да све протекне мирно и без инцидената – да се у исто време омогући пољопривредницима да искажу своје ставове, а да са друге стране то не изазове негативну реакцију грађана и колапс у систему саобраћаја”, казао је Дачић новинарима испред Палате „Србија”. Дачић је истакао да ради свој посао, одбацивши тврдње да је реч о предизборној кампањи и поновио да је циљ да буду решени проблеми блокаде путева, додајући да је пољопривреднике примио на њихов захтев, те да ту одлуку „није донео сам. „Паори су током сусрета министру Дачићу предали поклон, пршуту и кулен, а Дачић их је потом позвао на заједнички доручак. После доручка с првим човеком српске полиције, војвођански земљорадници су почели да се разилазе испред Палате „Србија”.

Део војвођанских паора је у знак протеста због новог начина расподеле субвенција у аграру два дана протестовао, блокирајући путеве у већим градовима у покрајини. „Сада одлазимо да наставимо сетву”, нагласио је Ивковић и подсетио да су земљорадници вицепремијеру Дачићу рекли да ће повући тракторе са путева до 24. априла. Ивковић је упозорио да ће од 25. априла уследити потпуна блокада саобраћаја у целој Србији уколико до тада не буду испуњени њихови захтеви да подстицаји и даље буду додељивани по јединици обрадиве површине, а не по оствареној производњи.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.