Četvrtak, 02.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Paori nastavljaju setvu

Paori nastavljaju setvu
Трактори испред Палате „Србија” у Београду Фото Бета

Nezadovoljni poljoprivrednici iz Vojvodine, koji su juče ujutru sa 100 traktora stigli u Beograd, napustili su glavni grad pošto su predali zahteve zameniku premijera Ivici Dačiću, rekao je član organizacionog odbora protesta Miroslav Ivković. Paori se razilaze i iz drugih gradova Vojvodine i idu u njive da nastave setvu, dodao je Ivković u izjavi za Tanjug.

Dačić, koji je i ministar unutrašnjih poslova, po prijemu zahteva paora, rekao je da to nije njegov resor i ne želi da ulazi u ocenu opravdanosti zahteva, niti ima zamerke na rad Ministarstva poljoprivrede, već je cilj policije da sve protekne mirno i bez incidenata. „Svako ima pravo da iznese svoje stavove i zahteve, mi smo imali samo jedan jedini interes, a to je da sve protekne mirno i bez incidenata – da se u isto vreme omogući poljoprivrednicima da iskažu svoje stavove, a da sa druge strane to ne izazove negativnu reakciju građana i kolaps u sistemu saobraćaja”, kazao je Dačić novinarima ispred Palate „Srbija”. Dačić je istakao da radi svoj posao, odbacivši tvrdnje da je reč o predizbornoj kampanji i ponovio da je cilj da budu rešeni problemi blokade puteva, dodajući da je poljoprivrednike primio na njihov zahtev, te da tu odluku „nije doneo sam. „Paori su tokom susreta ministru Dačiću predali poklon, pršutu i kulen, a Dačić ih je potom pozvao na zajednički doručak. Posle doručka s prvim čovekom srpske policije, vojvođanski zemljoradnici su počeli da se razilaze ispred Palate „Srbija”.

Deo vojvođanskih paora je u znak protesta zbog novog načina raspodele subvencija u agraru dva dana protestovao, blokirajući puteve u većim gradovima u pokrajini. „Sada odlazimo da nastavimo setvu”, naglasio je Ivković i podsetio da su zemljoradnici vicepremijeru Dačiću rekli da će povući traktore sa puteva do 24. aprila. Ivković je upozorio da će od 25. aprila uslediti potpuna blokada saobraćaja u celoj Srbiji ukoliko do tada ne budu ispunjeni njihovi zahtevi da podsticaji i dalje budu dodeljivani po jedinici obradive površine, a ne po ostvarenoj proizvodnji.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.