„Билборд": Адел уметница године
ЛОНДОН - Соул певачицу Адел магазин „Билборд” прогласио је за уметника године, а њен албум „21” проглашен је за најбољи албум 2012.
Како преноси Би-Би-Си, 24-годишња певачица је прва која је оба признања добила две године за редом.
Адел је проглашена и за најбољу певачицу, док је хип хоп музичар Дрејк најбољи мушки уметник.
Група „One Direction” проглашена је за најбољег новог уметника, а „Maroon 5” су најбоља група 2012.
Адел је ове године освојила и шест Гремија и доминирала је америчким листама. Њен други албум „21”, који је објављен у марту 2011. године, одмах се нашао на првом месту најпродаванијих а у топ 10 је остао све до септембра ове године. Од тога је 24 недеље био на првом месту.
Три главне песме ове године биле су „Somebody That I Used to Know” Готјеа, „Call Me Maybe” Carli Re DŽepsen и „We are Young” групе „Fun”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


