Потопљен дом здравља
Прокупље – Велике кише које су протеклих дана захватиле Топлицу, а нарочито провала облака која се сручила на Прокупље у среду увече – донели су највише невоља у дому здравља. Овде на све стране прокишњава, тако да су измештена одељења гинекологије и опште праксе, као и апотека. Изнети су скупоцени апарати и лекови, искључена струја и свуда постављене канте и лавори.
Драган Динић, управник дома здравља, за "Политику" каже да је до ове велике невоље дошло кривицом извођача радова.
Наиме, у току је била обнова и опремање овог објекта, који се иначе гради већ скоро две деценије. Према расписаном тендеру, Министарство здравља је радове поверило београдској фирми "Напред". Његови радници су дошли овде и подигли комплетно стари лимени кров и почели да постављају нови. Остало је, међутим, око 1.000 квадратних метра непокривено, а онда су дошле кише...
Инжењер Живорад Матовић, који се стара о техничком одржавању дома здравља, објашњава за наш лист да је штета огромна. – Сви су преградни зидови, од иверице испуњене стакленом вуном, натопљени водом и ту нема другог спаса, већ само комплетна замена. А ако се зна да су ту провучене и готово све инсталације, тек ћемо извршити праву процену штете.
– Са наше стране, учинили смо шта смо могли – тврди др Динић. – Позвали смо грађевинску, противпожарну и здравствену инспекцију које су донеле решење о забрани рада у угроженим просторијама. Организовали смо рад у делу који не прокишњава, а позвали смо и представнике извођача радова. Они су прихватили одговорност и накнаду штете. Надамо се да ће све ускоро бити санирано.
Док смо обилазили дом здравља нисмо, међутим, видели никога од радника да нешто ради на санацији крова. Једино су на откривени део постављене пластичне фолије, које је, наравно, ветар одувао. Са крова се вода у млазевима слива у хол, ординације, апотеку... Сви овде постављају питање: зар је морало тако?
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


