Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Potopljen dom zdravlja

Potopljen dom zdravlja
Ни најлон није помогао: Тужан призор снимљен са крова дома здравља (Фото Д. Борисављевић)

Prokuplje – Velike kiše koje su proteklih dana zahvatile Toplicu, a naročito provala oblaka koja se sručila na Prokuplje u sredu uveče – doneli su najviše nevolja u domu zdravlja. Ovde na sve strane prokišnjava, tako da su izmeštena odeljenja ginekologije i opšte prakse, kao i apoteka. Izneti su skupoceni aparati i lekovi, isključena struja i svuda postavljene kante i lavori.
Dragan Dinić, upravnik doma zdravlja, za "Politiku" kaže da je do ove velike nevolje došlo krivicom izvođača radova.

Naime, u toku je bila obnova i opremanje ovog objekta, koji se inače gradi već skoro dve decenije. Prema raspisanom tenderu, Ministarstvo zdravlja je radove poverilo beogradskoj firmi "Napred". Njegovi radnici su došli ovde i podigli kompletno stari limeni krov i počeli da postavljaju novi. Ostalo je, međutim, oko 1.000 kvadratnih metra nepokriveno, a onda su došle kiše...

Inženjer Živorad Matović, koji se stara o tehničkom održavanju doma zdravlja, objašnjava za naš list da je šteta ogromna. – Svi su pregradni zidovi, od iverice ispunjene staklenom vunom, natopljeni vodom i tu nema drugog spasa, već samo kompletna zamena. A ako se zna da su tu provučene i gotovo sve instalacije, tek ćemo izvršiti pravu procenu štete.

– Sa naše strane, učinili smo šta smo mogli – tvrdi dr Dinić. – Pozvali smo građevinsku, protivpožarnu i zdravstvenu inspekciju koje su donele rešenje o zabrani rada u ugroženim prostorijama. Organizovali smo rad u delu koji ne prokišnjava, a pozvali smo i predstavnike izvođača radova. Oni su prihvatili odgovornost i naknadu štete. Nadamo se da će sve uskoro biti sanirano.

Dok smo obilazili dom zdravlja nismo, međutim, videli nikoga od radnika da nešto radi na sanaciji krova. Jedino su na otkriveni deo postavljene plastične folije, koje je, naravno, vetar oduvao. Sa krova se voda u mlazevima sliva u hol, ordinacije, apoteku... Svi ovde postavljaju pitanje: zar je moralo tako?

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.