Корисно је пити воду, али...
Приликом одласка с плаже констатовали сте да сте током тог врелог дана попили чак три боце од по литар воде. Наравно, корисно је пити воду, али да ли је корисно пити је у неограниченим количинама упркос ужасној жеђи коју осећамо на сунцу?
Морате знати да ако попијете више од два литра воде на дан све оно што је вишак преплављује ћелије, а оне избацујући воду избацују с њом и минералне соли неопходне организму. Ситуација се додатно погоршава ако наша исхрана садржи мало соли јер се у том случају могу чак јавити и грчеви и осећај слабости организма.
И, шта сад? Па, потребно је да се пронађе права мера. Као и у свему што радимо у животу уосталом. Пазите да не пијете премало али ни превише и немојте мешати реалну жеђ са осећајем да вам је грло суво. Зато никада не пијте наискап пола литра воде. Пре тога задржавајте мале гутљаје у устима и осетите укус воде. Тако ћете свом мозгу дати времена да прихвати информацију да ли јесте или нисте жедни.
Ако вам је потребно и неко практично а једноставно упутство како да утврдите да ли је вашем организму потребно још течности, постоји један мали а сасвим прецизан тест: уштините се за надланицу једне руке. Ако се кожа одмах врати у првобитан положај значи да је пијете довољно. Ако неколико секунди остане наборана, недостаје вам воде.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


