Нећу да учествујем у гашењу ЛДП-а
Посланик Либерално-демократске партије Зоран Остојић напустио је посланички клуб те странке у Скупштини Србије и одлучио да убудуће делује самостално. Он тврди да није напустио партију, а у интервјуу „Политици” објашњава да је разлог његовог поступка „оснивање београдске грађанске иницијативе као алтернативе мучној борби између Александра Вучића и Драгана Ђиласа”.
Зашто сте напустили посланички клуб, а остајете, како тврдите, у странци?
Посланички клуб сам напустио зато што сматрам да би ангажман у београдској грађанској иницијативи могао да се протумачи као супротан интересима ЛДП-а у Београду. То сам и написао у писму ЛДП-у. Сматрам, а исто мисле и колеге из политичког и јавног живота с којима покрећем београдску грађанску иницијативу, да Београђани треба да имају алтернативу између Вучића и Ђиласа…
Сматрате да ЛДП није алтернатива?
Прошли избори у Београду и активности београдског одбора не показују да јесте.
Зашто остајете члан ЛДП-а, ако мислите да није алтернатива, пошто се ЛДП баш тако представља?
Није алтернатива у Београду, јер није ни парламентарна странка у граду, нити београдски одбор показује било какву иницијативу да то промени.
Јесте ли на страначким органима изнели незадовољство радом београдског одбора?
Да бих то рекао требало би да се страначки органи састају. Рекао сам свакако, и сви то знају. Нећу да причам шта се дешава на страначким органима ЛДП-а, нити желим да кажем било шта против ЛДП-а, јер сам учествовао у оснивању те странке. Ја само кажем да је Београду потребна озбиљна грађанска иницијатива са озбиљним програмом, који ће бити понуђен Београђанима и у чијем писању ће и они учествовати. Потребно је нешто ново у Београду.
Да ли сте разговарали са Чедомиром Јовановићем, лидером ЛДП-а и вашим пријатељем?
Разговарао сам са људима према којима осећам да имам обавезу.
Зар не мислите да је београдска иницијатива конкуренција странци чији сте члан на изборима који се најављују?
Може и тако да се схвати, али може и ЛДП да се придружи иницијативи. Шта је ту спорно?
Напустили сте посланички клуб, зашто нисте вратили посланички мандат ЛДП-у?
Ми смо мала странка, све се зна. Људи с којима сам радио и стварао ЛДП и чланство странке апсолутно знају ко је од наших заслужио, а ко није посланички мандат.
Медији спекулишу да прелазите у УРС, а и портпарол ЛДП-а је преко изјаве медијима затражио да УРС врати ваш посланички мандат?
Нити сам члан УРС-а, нити ћу бити у посланичком клубу УРС-а,нити је Млађан Динкић власник мог мандата, бићу самостални посланик, а портпарол ЛДП-а свакако не може да зна да ли ћу прећи у неку странку или не.
Прича се и да бисте могли да подржавате СНС у парламенту?
Интересује ме политика која ће бити у интересу грађана Београда. Не интересује ме цепање Демократске странке, нити преузимање Демократске странке, а најмање ме интересује гашење ЛДП-а, које се најављује кроз нешто што се зове нова организација. Ја сам учествовао у стварању ЛДП-а и нећу да учествујем у његовом гашењу.
Очекујете ли да вас избаце из ЛДП-а?
Не размишљам о томе. Размишљам само о томе како да Београђани добију програм и понуду која ће бити алтернатива Ђиласовој жељи да задржи власт и Вучићевој да му је одузме и, на крају крајева, о оним Београђанима којима баш није пријатно да им Ивица Дачић стално одређује градоначелника.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


