У Шангају дан за фаворите
Прави програм мастерс турнира у Шангају почиње данас, када на терен излазе главни фаворити, слободни у првом колу. Од 8 сати по нашем времену, дан отварају Хуан Мартин дел Потро и Филип Колшрајбер, а потом и Новак Ђоковић, вероватно око 10 часова. Нећемо гледати очекивани српски дерби, јер је Јанка Типсаревића на старту савладао Марсел Гранољерс, па ће се бранилац титуле наћи у суштински пријатнијој улози, да освети колегу из репрезентације, против првог у могућем низу шпанских играча. Други би могао да буде Томи Робредо, а главни је на тој листи, наравно, Рафаел Надал, чији ћемо форму моћи убрзо да проверимо, у сусрету са Александром Долгополовом. За Надала је ово прилика да још једном упише своје име у књиге врхунских достигнућа. Уколико освоји Шангај обориће Ђоковићев рекорд и први сабрати победе на шест различитих мастерс турнира у једној сезони.
Ђоковић, међутим, почиње борбу пријатно освежен победом над великим ривалом у финалу Пекинга. О томе је говорио пред новинарима:
– Тренутно се добро осећам. Срећан сам што сам успео да се саберем и нађем концентрацију и одлучност после пораза од Надала у Њујорку. Надал је играо фантастично откад се вратио и заслужио је прво место на АТП листи, која постоји са разлогом. Ја ћу да бринем само о ономе на шта могу да утичем: да играм што боље могу и да размишљам само о наредном турниру. Ако наставим као у Пекингу, резултат ће доћи.
Најзанимљивији и најтежи сусрет до финала, могао би да буде са Роџером Федерером, већ у четвртфиналу. Иако је Швајцарац доживео најтежи пад на АТП листи у последњој деценији, са смањењем броја турнира могао би да има вишак енергије и мотивације и да буде изузетно опасан у Шангају. Тога је и Ђоковић свестан:
– Увек је тешко са њим, без обзира каква је подлога. Ако има свој дан, сви знамо какве су му способности.
Иначе, организатори из Шангаја су управо почашћени титулом најбољег мастерс турнира у своје прве четири године 2009-2012, по оцени професионалних играча, као и сарадњом са новим партнером, „Ролексом”, чији назив улази у званично име турнира. То је довољно да се закључи да Кинези озбиљно приступају послу који им, очигледно, доноси врло високу зараду.
М. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


