Атомском игром у финале
Наша млада кошаркашка репрезентација ће други пут узастопце играти у финалу европског првенства за играче до 20 година, пошто је у полуфиналу у италијанском граду Горици на импресиван начин савладала репрезентацију домаћина са 77:62 (17:14, 24:14, 6:13, 30:21). Наш тим, који је прошле године под именом Србија и Црна Гора освојио шампионат у турском граду Измиру, данас ће у финалу (19 ч) у Горици играти против Шпаније која је у другом полуфиналу била боља од Русије (76:69).
Потврдило се да ова италијанска генерација има комплекс од својих вршњака из Србије јер је ово трећи пут за три године да српска екипа односи победу у међусобном дуелеу и то сва три пута у полуфиналу: први пут пре две године на јуниорском првенству Европе, прошлог лета на првенству за играче до 20 година у Измиру и сада у Горици. Показало се и то колико је важно када се стрпљиво и темељно прави тим на дуге стазе, пошто нуклеус овог тима је био кадетски шампион Европе у Мадриду 2003, а затим и јуниорски првак као и шампион у конкуренцији младих селекција Старог континента.
У нашем тиму није било слабе тачке упркос томе, што је гро играча осећало последице дуге и напорне сезоне (за разлику од италијанских играча наши су носиоци игре у сениорским клубовима), а домаћину није помогла ни подршка са трибина. У доброј тимској игри, по много чему налик ФМП-у из Железника што не чуди јер је и овде тренер Влада Вукоичић, одскочио је тандем Теодосић-Драговић. Међутим, вероватно ни њих двојица не би волели да им се приписују највеће заслуге јер сваки играч у овом тиму од кадета па до данас истиче као највећи квалитет ове генерације колективни дух. Ових дана смо могли и чути да би сваки од њих "био спреман да поједе и паркет за Србију".
Четворица играча – Тепић, Лабовић, Јереминов и Драговић – данас против Шпаније ће играти за четврто узастопно злато за четири године. Ако понове игру од синоћ не треба сумњати да ће уз имена Мадрида, Београда и Измира златним словима бити исписана и Горица. Ова генерација, ма како се буде завршио данашњи финале, запушиће уста дежурним критичарима српске кошарке који већ четири године плачу над судбином "најбољег државног производа". Зар ови играчи нису гарант лепше будућности која може да почне већ од Пекинга 2008. (уколико се сениори пласирају на Олимпијске игре), преко ЕП 2009. у Пољској, па СП 2010. у Турској, па ЕП у Литванији 2011, Олимпијских игара у Лондону 2012...
СРБИЈА: Теодосић 19 ("тројке" 1-5), Тепић 11 (1-3), С. Николић 4 (1-2), Ђурковић 9, Лабовић 3 (0-4), Ковачевић, Јеремионов 2, Зивчевић 2, Штимац 4, Паунић 2 (0-1), Драговић 21 (3-4), У. Николић.
ИТАЛИЈА: Пјаца 6 (0-3), Ђури, Брутини 10, Томасини (0-2), Кукароло, Филој 2, Арадори 14 (1-4), Аманато 2 (0-2), Ерколе 8 (2-5), Томе 7 (1-5), Кјументи 3, Хекет 10 (0-1).Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


