Atomskom igrom u finale
Naša mlada košarkaška reprezentacija će drugi put uzastopce igrati u finalu evropskog prvenstva za igrače do 20 godina, pošto je u polufinalu u italijanskom gradu Gorici na impresivan način savladala reprezentaciju domaćina sa 77:62 (17:14, 24:14, 6:13, 30:21). Naš tim, koji je prošle godine pod imenom Srbija i Crna Gora osvojio šampionat u turskom gradu Izmiru, danas će u finalu (19 č) u Gorici igrati protiv Španije koja je u drugom polufinalu bila bolja od Rusije (76:69).
Potvrdilo se da ova italijanska generacija ima kompleks od svojih vršnjaka iz Srbije jer je ovo treći put za tri godine da srpska ekipa odnosi pobedu u međusobnom dueleu i to sva tri puta u polufinalu: prvi put pre dve godine na juniorskom prvenstvu Evrope, prošlog leta na prvenstvu za igrače do 20 godina u Izmiru i sada u Gorici. Pokazalo se i to koliko je važno kada se strpljivo i temeljno pravi tim na duge staze, pošto nukleus ovog tima je bio kadetski šampion Evrope u Madridu 2003, a zatim i juniorski prvak kao i šampion u konkurenciji mladih selekcija Starog kontinenta.
U našem timu nije bilo slabe tačke uprkos tome, što je gro igrača osećalo posledice duge i naporne sezone (za razliku od italijanskih igrača naši su nosioci igre u seniorskim klubovima), a domaćinu nije pomogla ni podrška sa tribina. U dobroj timskoj igri, po mnogo čemu nalik FMP-u iz Železnika što ne čudi jer je i ovde trener Vlada Vukoičić, odskočio je tandem Teodosić-Dragović. Međutim, verovatno ni njih dvojica ne bi voleli da im se pripisuju najveće zasluge jer svaki igrač u ovom timu od kadeta pa do danas ističe kao najveći kvalitet ove generacije kolektivni duh. Ovih dana smo mogli i čuti da bi svaki od njih "bio spreman da pojede i parket za Srbiju".
Četvorica igrača – Tepić, Labović, Jereminov i Dragović – danas protiv Španije će igrati za četvrto uzastopno zlato za četiri godine. Ako ponove igru od sinoć ne treba sumnjati da će uz imena Madrida, Beograda i Izmira zlatnim slovima biti ispisana i Gorica. Ova generacija, ma kako se bude završio današnji finale, zapušiće usta dežurnim kritičarima srpske košarke koji već četiri godine plaču nad sudbinom "najboljeg državnog proizvoda". Zar ovi igrači nisu garant lepše budućnosti koja može da počne već od Pekinga 2008. (ukoliko se seniori plasiraju na Olimpijske igre), preko EP 2009. u Poljskoj, pa SP 2010. u Turskoj, pa EP u Litvaniji 2011, Olimpijskih igara u Londonu 2012...
SRBIJA: Teodosić 19 ("trojke" 1-5), Tepić 11 (1-3), S. Nikolić 4 (1-2), Đurković 9, Labović 3 (0-4), Kovačević, Jeremionov 2, Zivčević 2, Štimac 4, Paunić 2 (0-1), Dragović 21 (3-4), U. Nikolić.
ITALIJA: Pjaca 6 (0-3), Đuri, Brutini 10, Tomasini (0-2), Kukarolo, Filoj 2, Aradori 14 (1-4), Amanato 2 (0-2), Erkole 8 (2-5), Tome 7 (1-5), Kjumenti 3, Heket 10 (0-1).Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


