Напредак дванаести суперлигаш
Извршни одбор Фудбалског савеза Србије на јучерашњој ванредној седници у београдском хотелу "Хајат" једногласно је одлучио да дванаести члан Суперлиге у сезони 2007/2008. буде Напредак из Крушевца. То значи да су се Крушевљани после три године административним вратили у највиши домаћи ранг такмичења, а у првом колу наредног шампионата 11. августа гостоваће Хајдуку у Кули. Младост из Апатина, која је пре десет дана одустала од учешћа у Суперлиги играће у Првој лиги "Телеком Србија", а у првом колу 18. августа састаће се са Сремом у Сремској Митровици.
Седници је присуствовало 17 чланова ИО, док су се оправдано одсутни о јединој тачки дневног реда: попуњавању Суперлиге, изјаснили писменим путем.
– После одустајања Младости из Апатина дискусију је вођена у једном смеру. Сви су истакли два критеријума: први да је Напредак на спортском пољу изборио да буде први иза Борца из Чачка, а други је наша скупштинска одлука, која нас обавезује, а то је проглашење шест градова за шест стратешких центара и вођењу развојне политике, – образложио је одлуку ИО председник националног савеза Звездан Терзић.
На питање шта ће се десити уколико се Вождовац жали Уефи, или затражи пријем у европској кући фудбала Терзић је одговорио:
– Фудбалски клуб Вождовац не може да тражи пријем у Уефи из простог разлога јер је она организована пирамидално по вертикали и има комуникацију само са националним асоцијацијама. Напомињем да је свака одлука Извршног одбора "старија" од свих прописа и пропозиција, пошто их он и доноси и мења. Тако је и у Уефи, а тако је и код нас.
Председник је на крају истакао да је разговарао са финансијером Вождовчана Златаном Здравковићем и објаснио му спортске мотиве за овакву одлуку.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


