Napredak dvanaesti superligaš
Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije na jučerašnjoj vanrednoj sednici u beogradskom hotelu "Hajat" jednoglasno je odlučio da dvanaesti član Superlige u sezoni 2007/2008. bude Napredak iz Kruševca. To znači da su se Kruševljani posle tri godine administrativnim vratili u najviši domaći rang takmičenja, a u prvom kolu narednog šampionata 11. avgusta gostovaće Hajduku u Kuli. Mladost iz Apatina, koja je pre deset dana odustala od učešća u Superligi igraće u Prvoj ligi "Telekom Srbija", a u prvom kolu 18. avgusta sastaće se sa Sremom u Sremskoj Mitrovici.
Sednici je prisustvovalo 17 članova IO, dok su se opravdano odsutni o jedinoj tački dnevnog reda: popunjavanju Superlige, izjasnili pismenim putem.
– Posle odustajanja Mladosti iz Apatina diskusiju je vođena u jednom smeru. Svi su istakli dva kriterijuma: prvi da je Napredak na sportskom polju izborio da bude prvi iza Borca iz Čačka, a drugi je naša skupštinska odluka, koja nas obavezuje, a to je proglašenje šest gradova za šest strateških centara i vođenju razvojne politike, – obrazložio je odluku IO predsednik nacionalnog saveza Zvezdan Terzić.
Na pitanje šta će se desiti ukoliko se Voždovac žali Uefi, ili zatraži prijem u evropskoj kući fudbala Terzić je odgovorio:
– Fudbalski klub Voždovac ne može da traži prijem u Uefi iz prostog razloga jer je ona organizovana piramidalno po vertikali i ima komunikaciju samo sa nacionalnim asocijacijama. Napominjem da je svaka odluka Izvršnog odbora "starija" od svih propisa i propozicija, pošto ih on i donosi i menja. Tako je i u Uefi, a tako je i kod nas.
Predsednik je na kraju istakao da je razgovarao sa finansijerom Voždovčana Zlatanom Zdravkovićem i objasnio mu sportske motive za ovakvu odluku.Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


