Рокерске ноћи у Банатском Соколцу
Групе „Дубиоза колектив”, „Психомодо поп”, С.А.Р.С. „Генерација 5”, „Гоблини”, „Бркови”... само су неки од учесника јубиларног, десетог „Рок вилиџ” фестивала који ће у петак и суботу бити одржан у Банатском Соколцу.
Први „Рок вилиџ” одржан је 2005. године и до сада су кроз њега прошли сви значајнији домаћи и регионални бендови, као што су „Ван Гог”, „Рибља чорба”, „Партибрејкерски”, „Бајага и инструктори”, „Атомско склониште”, Дадо Топић и „Тајм”, „Лет 3”, „Дивље јагоде”, „Ју група”, Инспектор Блажа, „Феуд”, „Негатив”, „Ајсбурн”, „Саншајн”, „Ритам нереда”, „Ватрени пољубац” и многи други. За претходних девет година наступило је више од 100 бендова.
Интересантно је да је три године касније у селу од три стотине становника, колико их има у Банатском Соколцу, управо у оквиру овог фестивала, подигнута статуа Бобу Марлију, прва у Европи.
Упоредо са музичким делом и ове године биће одржана и ликовна колонија, али и специјална филмска посластица – ревија документарних рок филмова који ће бити приказивани у преуређеној сали бивше основне школе.
Такође, у знак сећања на књижевника Душана Војиновића, који је рођен у Банатском Соколцу, фестивал је ове године расписао конкурс за књижевну награду која ће носити његово име. Пошто је Војиновић писао поезију и афоризме конкурс је бијеналан – једне године за поезију, друге за афоризме. Ове године расписан је за поезију.
Публика ће поново бити у прилици да се дружи са Расом Абрахамом, Јамајчанином који је већ постао маскота фестивала и наступао ранијих година са групама „Ван Гог”, С.А.Р.С…
Уз наступ многих домаћих и страних ди-џејева очекује се и долазак велике групе бајкера за које је припремљен и посебан камп. У знак захвалности бајкерима који су свих протеклих година пратили фестивал, концерт ће у суботу одржати „Ју група”.
Сви програми на фестивалу су бесплатни.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


