Прекинут штрајк полиције
БЕОГРАД – Штрајк полиције је, после десет дана, ноћас прекинут, потврђено је Танјугу у Министарству унутрашњих послова.
У штрајку су били чланови пет полицијских синдиката, уз поштовање законског процеса рада, тражећи да се очува садашњи ниво плата које су смањене пре два месеца за 4.000 динара.
---------------------------------
Стефановић: Проблеме решавати социјалним дијалогом
БЕОГРАД – Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић данас је у разговору са представницима Независног синдиката полиције изразио задовљство што су прекинули штрајк и наду да ће се проблеми у будућности решавати искључиво социјалним дијалогом.
Стефановић је најавио и да ће сутра бити настављени разговори о закључењу новог колективног уговора за припаднике Министарства унутрашњих послова.
„Очекујем да до краја октобра завршимо разговоре и са представницима два репрезентативна синдиката потпишемо колективни уговор”, рекао је Стефановић након састанка.
Он је истакао да проблеми очигледно постоје, било да је реч о исплати заосталих трошкова, или униформама које годинама нису куповане, саопштило је Министарство унутрашњих послова.
„Покушаћемо да један део проблема решимо до краја године - део униформи биће подељен по плану који је договорен, а разговараћемо и о исплати заосталих трошкова”, рекао је Стефановић.
Министар полиције је изразио уверење да ће полицајци схватити у каквом је стању држава „и зашто није могуће нешто урадити у пуном обиму, иако би то волео”.
„Финансијска ситуација није таква због ове владе, али трудићемо се да покажемо припадницима полиције шта реално можемо да урадимо”, поручио је Стефановић.
Председник Независног синдиката полиције Велимир Лукић изразио је задовољство у име свих полицијских службеника што је наставлен социјални дијалог.
„Договорили смо реализацију наших захтева и мислим да ће сви после штрајка и наставка дијалога бити веома задовољни”, закључио је Лукић, наводи се у саопштењу.
Пет полицијских синдикати, који су почели штрајк 26. септембра ноћас су прекинули протес, тражили су очувања садашњег нивоа плате која је смањена пре два месеца за 4.000 динара.
Захтеви штрајкача су били и продужење Посебног колективног уговора до потписивања новог, као и исплата заосталих накнада за долазак и одлазак са рада.
Штрајку су се осим чланова Независног синдиката полиције прикључили и чланови Синдиката српске полиције, Независног полицијског синдиката Србије, Синдиката ватрогасаца, као и Синдиката уједињене полиције.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


