Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Звезда лако на Карбурми

Звезда лако на Карбурми
Утакмици је присуствовао и Драган Стојковић, који је недавно поднео неопозиву оставку на место председника Звезде и том приликом сусрео се са председником ФСС Звезданом Терзићем, с којим је према писању неких медија био у сукобу (Фото Ж. Јовановић)

Дерби деветог кола фудбалске Меридијан лиге између ОФК Београда и Црвене звезде није донео ништа ново у односима снага последњих година. Звезда је и после четири сезоне остала непоражена. Утисак је да никада лакше није дошла до бодова. Протутњала је Карбурмом као успутном станицом уочи меча Лиге Уефа са Бајерном, за три дана на нашем највећем стадиону – ОФК Београд –Црвена звезда 0:2 (0:2). Међутим, оно што је ново јесте протест најватренијих навијача оба клуба који је и био најупечатљивији догађај. Незадовољни што им није дозвољено да на трибине унесу навијачке реквизите и клупска обележја и једни и други су после громогласног скандирања против, по њиховом мишљењу лоше примене Закона о спречавању насиља на стадионима и министра полиције Драгана Јочића, напустили меч после двадесетак минута.

У занимљивој утакмици, у којој је прво полувреме био квалитетнији и узбудљивији део игре, искуснији тим је освојио бодове. Сусрет је био решен у периоду од 26. до 32. минута. Претходила му је опрезна игра ривала у којој је Звезда имала иницијативу. Гости су код првог гола успели да пронађу брешу у редовима домаћих. Акцију је започео Милијаш, наставио Молина, а завршио Бурзановић после мајсторије у казненом простору домаћина. Играчи ОФК Београда нису успели на да предахну после шока, а уследио је нови. Поново је Молина био асистент, а његов центаршут у погодак је претворио Милијаш ударцем главом.

Домаћи су могли да се врате у игру у финишу овог дела игре али je сјајан потез Бабовића који је са ивице шеснаестерца лобовао Ранђеловића завршио на пречки. Два минута касније Новаковић је са 30 метара упутио старховит ударац. Лопту је поново на путу према мрежи задржала пречка, односно оно место где се спаја са стативом. И онда је спортска срећа потпуно окренула леђа Калуђеровићу, до кога се одбила лопта. Ипак центарфор домаћих, иако неометан, није успео де је спроведе у мрежу. Да је било другачије ко зна како би се сусрет даље одвијао.

Овако у другом полувремену Звезда је рутински привела меч крају свесно препуштајући иницијативу домаћину, који није имао снаге да преокрене резултат.

СТАДИОН: Омладински. ГЛЕДАЛАЦА: 1.000. СУДИЈА: Јекнић ( Београд). СТРЕЛЦИ: Бурзановић у 26. и Милијаш у 32. минуту за Звезду.

ОФК БЕОГРАД: Илић 6,5, Стевановић 6, Скопљак 5,5, Мартиновић 6, Лазаревић 5,5, Стевановић 6, Ивеља 6, Новаковић 7, Бељић 5,5 (од 46. Јелић 6), Нухи 6,5, (од 77. Симчевић -), Бабовић 7, Калуђеровић 5,5 (од 61. Веселиновић -).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранђеловић 7, Анђелковић 6,5, Гај 7, Туторић 7, Лукас 6,5, Милијаш 7,5, Богдановић 7 (од 72. Бајлица -), Молина 7,5, Баста 6,5 Баркос 5,5 (од 46. Ђорђевић 6), Бурзановић 7 (од 58. Короман -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Ненад Милијаш (Црвена звезда).

--------------------------------------------------------------------------

Примена Закона осиромашила дерби

Поступак најватренијих навијача Црвене звезде и ОФК Београда изгледа да је изненадио и фудбалске посленике.

– Треба јасно разграничити шта је фудбалски, а шта није у Закону. Буквално смо гледали две утакмице, једну док су навијачи оба тима били на стадиону, а другу после њиховог одласка. Овако губимо сви, казао је генерални секретар ФСС Зоран Лаковић.

Владимир Булатовић, директор ОФК Београда је догађај прокоменатрисао:

– Није добро што се ово дешава. Застава је основно обележје навијача. Они имају право да изразе протест. Мислим да нису изабрали добар пут, јер су и себе ускратили, а умањили су и вредност дербија. Сигуран сам да се то може решити на други начин.

И тренери Милорад Косановић и Бранако Вукашиновић прокометарисали су одлазак навијача. Сагласни су у томе да су на губитку и играчи и клубови па и навијачи, а највише фудбал. Констатација Звездиног стручњака чини се најбоље објашњава ситуацију:

– Тужно је када их нема. Јер док те бодре имаш додатну снагу и други осећај. Било би лепо да су остали и својим присуством и бодрењем увеличали дерби. Они то решавају на свој начин, али и прописи су прописи.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.