Крај за рукометашице
Рукометашице Србије елиминисане су са Европског првенства у Хрватској и Мађарској пошто су у трећем колу изгубиле од Словачке са 23:21 (6:11). Обе репрезентације су у утакмицу ушле са по два пораза и само тријумф их је водио у наредну фазу. Српкиње су добро одиграле у првом полувремену, али су у наставку прокоцкале седам голова предности уз пет неискоришћених седмераца. Најефикаснија у нашем тиму је била Драгана Цвијић са шест голова, док је противнице предводила Лидија Јакубисова са осам погодака. Наше рукометашице су на шампионат отишле као друге на свету и четврте у Европи, а кући се враћају већ после првог круга као петнаестопласиране.
На претходне две утакмице нашој репрезентацији су фалили голови са крила и из контранадапа, а баш из тих акција смо повели на почетку утакмице. Андреа Лекић, Катарина Крпеж и Драгана Цвијић су головима донеле предност од 3:1. На овој утакмици Српкиње су играле доста борбеније и организованије што показује и податак да су четири пута искључене у првих десетак минута. Словакиње су успеле да смање предност на 3:2, а затим су мреже мировале наредних седам минута. Одлично је бранила Катарина Томашевић која је у том периоду имала проценат од 50 одсто успешности. Противнице су у 12. минуту изједначиле на 3:3, а затим је уследила уследио период одличне игре нашег тима. Одличном одбраном и убојитим контрама направиле су серију од 5:0 и дошле до предности од 8:3. Без већих проблема су чувале вођство па су у 28. минуту после два гола са играчицом више дошле до највеће предности на утакмици – 11:4. Ипак, у финишу првог полувремена дошло је до пада концентрације што су Словакиње искористиле да на одмор оду са прихватљивијим заостатком (11:6).
Играло се гол за гол у првих пет минута другог полувремена, све док наш тим није остао са играчицом мање. То су противнице искористиле да се серијом од 4:0 потпуно врате у меч (13:11). Одбрана је затајила у наставку меча, а све више је „шкрипало“ и у нападу. Цвијићева је поготком прекинула серију ривала, а успела је и да изнуди искључење. Када је било најпотребније Српкињема је опала концентрација што је условило и трећим промешеним седмерцем (један Лекић, два Цвијић) па је Словачка стигла до изједначења у 47. минуту (15:15), а затим су и први пут на утакмици повеле (16:15). Добрим акцијама Биљане Банделиер и Андрее Лекић наша екипа је одржавала предност од једног гола у финишу (20:19, 21:20). Драма је настављена када је Кертешова погодила за 21:21, а затим је Бенушкова голом из седмерца донела ново вођство свом тиму (22:21). У последњем нападу наше селекције Губикова је још једном зауставила шут Лекићеве (пети неискоришћени седмерац), што је био и почетак славља Словакиња...
СРБИЈА: Крпеж 1, Поповић, Степановић 1, Лекић 4, Живковић 2, Дамњановић, Јањушевић, Рисовић (2 одбране), Рајовић, Радојевић, Банделиер 3, Томашевић (9 одбрана), Нишавић 2, Стоиљковић 2, Лишчевић, Цвијић 6. Селектор: Бошковић.
СЛОВАЧКА: Суловска, Рајнохова, Блажекова, Кертешова 3, Бенушкова 3, Чаник 1, Губикова (13 одбрана), Дубајова 1, Тотхова, Мичнова, Сукеникова 2, Јакубисова 8, Сколкова 3, Трехубова 2, Бизикова, Хорнакова. Селектор: Полоз.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


