Музичко путовање Италијом
„Лепа Италија” – назив је новогодишњег гала концерта који је уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички” одржао под управом диригента Војкана Борисављевића у Великој сали Коларчеве задужбине. Свима добро позната композиција „О, соле мио” увела је публику у музичко „путовање” Медитераном. Насмејани тенор Тино Фаваца изашао је на сцену, посетиоцима пожелео „добродошлицу у Италију” и запевао „Сицилијану” Пјетра Маскањија. Низале су се нумере „Dicitencello vuie”, „Ил мондо”, „Л’ Италијано”…
Сопран Снежана Савичић-Секулић отпевала је арију Лаурете из Пучинијеве опере „Ђани Скики” и арију Елене из Вердијевих „Сицилијанских вечери”. Са својим италијанским колегом, ова дама извела је и дует „Не заборави ме” Ернеста де Скуртиса и „Винску песму” Ђузепа Вердија. Док је Фаваца певао Тостијеву композицију „Марекјаре”, публика није штедела дланове дајући му ритам тапшањем. Италијан је извео и нумере „Гранада” и „Воларе медлеј”.
Репертоар италијанских мелодија обогатио је „Војвођански галоп” Војкана Борисављевића, као и његова дела „Terra mater” и „E adesso addio”.
А. В.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


