Оливер Ивановић: Немам другог избора
„Одлучио сам се на штрајк глађу, јер очигледно нема другог начина да скренем пажњу на неправду и угрожавање мојих људских права”, поручио је јуче из затвора Оливер Ивановић, лидер грађанске иницијативе Србија, демократија, правда (СДП). Он се јавности обратио писмом у коме објашњава зашто се одлучио на такав корак.
Његову руком исписану поруку из затвора у Косовској Митровици преносимо у целости:
Дубоко сам разочаран одлуком судије о продужењу притвора, а још више образложењем које само потврђује да у мом случају постоји снажан политички утицај на судију и судско веће.
Суђење и саслушање сведока из публике прате многи адвокати, правници и судије из српског суда, правни тим СДП-а и имају јасну слику, па би морало бити јасно и Еулексу. Од до сада саслушаних сведока ниједан ме не повезује са кривичним делима која ми се стављају на терет. Апсолутно сам испоштовао сваку одлуку судије. Учествујем активно у поступку, коригујем званичне преводиоце, јер добро говорим енглески и албански и помислим на оне несрећнике који нису имали ту могућност. Огромна је шанса, могућност да превод буде погрешан, а то наравно може утицати на коначну одлуку.
Одлучио сам се на штрајк глађу, јер очигледно нема другог начина да скренем пажњу на неправду и угрожавање мојих људских права. До данас сам већ 557 дана у притвору а наставак суђења је заказан за 10. септембар!!!
Нисам самоубица, али ја очигледно морам увек најтежим путем!!!
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


