Прва Роксандина колекција накита
Прва колекција накита Роксанде Илинчић је од пре неколико дана доступна љубитељима њеног дизајна. У складу са већ препознатљивим ауторским потписом, креаторка српског порекла осмислила је минђуше, наруквице, огрлице и брошеве издужене силуете и нежних линија. Комади су пресвучени слојем племенитог метала – златом.
Премијера ових модних додатака одржана је недавно на Лондонској недељи моде, када је на ауторској ревији некадашња становница Београда приказала моделе текстилне колекције за пролеће–лето 2016. године. Пре два дана накит је стигао у њен бутик, недавно отворен у Монт стриту, у Лондону. Вест о колекцији пренели су водећи специјализовани модни сајтови и блогови широм света.
Како пишу светски модни магазини, Роксанда Илинчић је и лично велики колекционар накита.
„Одавно имам жељу да урадим колекцију накита за своју душу, а после отварања бутика помислила сам да је прави тренутак”, рекла дизајнерка чије моделе носе прва дама САД Мишел Обама, Саманта Камерон, супруга британског премијера Дејвида Камерона, Кејт Мидлтон, војвоткиња од Кембриџа, и многе познате холивудске глумице и певачице.
На њеном профилу на „Инстаграму” налази се чак и селфи на коме је дизајнерка услика своју руку са ауторском наруквицом. Цене накита, како је пренео сајт британског „Вога”, крећу се од 510 до 690 фунти (од 725 до 980 евра).
Интересантно је да се Роксандин бутик налази у улици која све више постаје главна модна авенија Лондона, претећи да угрози досадашњу славу Бонд стрита. У Монт стриту, наиме, своје бутике имају модна имена попут компанија „Ланвил”, „Селин”, „Марк Џејкобс”, „Кристијан Лабутен”, „Николас Кирвуд” и други.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


