Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Милошевић: Бесмислена изјава Матијашевића

- каже потпредседник ФСС после оптужби спортског директора Чукаричког
Милошевић: Бесмислена изјава Матијашевића
Потпредседник ФСС Саво Милошевић (Фото Танјуг/Тања Валич)

Од нашег извештача

Познањ - Изјава спортског директора Чукаричког Владимира Матијашевића да је Пољска у среду против Србије одиграла са само 30 посто својих могућности опасно је разљутила наше фудбалере, и  потпредседника ФСС Саву Милошевића, вођу експедиције у Пољској и Естонији. У Савезу сматрају да то нису његове речи, већ производ нечије прљаве маште. Иначе, последњих дана пуно се говорио томе да би у ФСС могли да дођу нови људи а да је један од њих управо Матијашевић.

Како коментаришете изјаву спортског директора Чукаричког?

– Пре свега као злонамерну, не крије Милошевић. У Србији је изгледа постала пракса да свако може да критикује а да уопште не одговара. Мислим да је то бесмислена изјава, која уопште није вредна коментара. Наши играчи су показали против Пољске једну нову димензију, која очигледно не иде у прилог различитим тезама, које сервирају људи попут Матијашевића и њему сличних.

Ипак, многе је та изјава увредила?

- Добро што вређа нас, ми смо се на то навикли, али није у реду да вређа Пољску, селекцију која ће ове године играти у Француској. Оптужити некога да се шетао по терену, а добро знамо да је то далеко од истине, па то мора да вређа људску интелигенцију, каже Саво Милошевић.

Многи сматрају да је Србија у Познању показала једно ново лице?

- Репрезентација је показала један озбиљан приступ. Заправо, нисмо били лоши ни против Португалије, Албаније и Јерменије. Добро је до пред сам крај функционисало и против Чешке. Евидентан је помак посебно од пораза у Београду од Данске. Овај тим стално иде узлазном линијом, само је питање времена када ће све ове муке да наплати. Дефинитивно то нису исти тимови, спојили смо младе и искусне играче. Резултати ће, убеђен сам, брзо доћи, оптимиста је потпредседник ФСС.

Општи је утисак да су се млади одлично уклопили?

- Млади играчи, које добро познајемо, донели су нову енергију. Не желим да кажем да они играчи који тренутно нису овде, да не заслужују позив. Била нам је потребна нова енергија.

Чиме сте још задовољни?

- На добром смо путу, да после дужег времена добијемо одличан штоперски тандем. Рајковић и Максимовић, уливају огромно поверење. Против Пољске били су одлични, не крије Милошевић.

У уторак нас очекује нови испит, против Естоније?

- Чврста је то и веома дисциплинована екипа, која је пре неки дан одиграла нерешено против Норвешке (0:0). Неће бити лако, али, ако пружимо игру као против Пољске онда сам сигуран у наш тријумф, нагласио је Саво Милошевић.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.