Гитара за све
Музички пројекат „Гитара за све” представљен је у подне на платоу испред „Сава центра”. Попут кормилара, Бошко Радојковић, директор „Гитар арт фестивала”, под чијим окриљем је и настао програм „Бус турнеја Креативног курса гитаре”, покренуо је свирајући гитару у ходу, дечји оркестар гитариста. Своје умеће показали су полазници Креативног курса гитаре уз пратњу хора. Они су извели неке од најлепших композиција. Публика је ђускала и певала у њиховом ритму - „Неко те има ноћас, то нисам ја”, „Хајде боже буди друг, па окрени један круг уназад планету”, „Ех, да имам, ко што немам”…
На значај ове путујуће смотре подсетили су Гордон Дугуд, заменик шефа мисије америчке амбасаде у Београду, домаћини из „Сава центра”, „Америчког кутка”, представници градова који учествују у пројекту и представници компанија које подржавају програм.
„Бус турнеја креативног курса гитаре” кренула је из наше престонице и до 23. јуна обићи ће 19 градова Србије. Следећа станица, већ данас, биће Панчево, а сутра Ковин. Затим следе Смедерево, Мајданпек, Зајечар, Књажевац, Ниш, Крушевац, Јагодина, Крагујевац, Краљево, Врњачка Бања, Нови Пазар, Ужице, Пожега, Ваљево, Лозница и Шабац.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


