Носферату – Симфонија ужаса
Поводом Међународног фестивала „Дани оргуља”, у Коларчевој задужбини многобројној публици представио се аустријски уметник Франц Данксагмилер. Он је свирао музику на оргуљама и „електроници”, за култни неми филм „Носферату – Симфонија ужаса”, из 1922. године. Овај уметник познат је по сензационалним и енергичним, али јединственим извођењима живе музике за неме филмове, па је тако и у понедељак увече оживео дух времена када су се филмови гледали уз музичку пратњу у биоскопским салама.

(Фото А. Васиљевић)
Данксагмилер ужива да ствара музику пратећи неме филмове, као дете је импровизовао музику на оргуљама уз приче и бајке. Наступао је са многим познатим музичарима и оркестрима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


