Nosferatu – Simfonija užasa
Povodom Međunarodnog festivala „Dani orgulja”, u Kolarčevoj zadužbini mnogobrojnoj publici predstavio se austrijski umetnik Franc Danksagmiler. On je svirao muziku na orguljama i „elektronici”, za kultni nemi film „Nosferatu – Simfonija užasa”, iz 1922. godine. Ovaj umetnik poznat je po senzacionalnim i energičnim, ali jedinstvenim izvođenjima žive muzike za neme filmove, pa je tako i u ponedeljak uveče oživeo duh vremena kada su se filmovi gledali uz muzičku pratnju u bioskopskim salama.

(Foto A. Vasiljević)
Danksagmiler uživa da stvara muziku prateći neme filmove, kao dete je improvizovao muziku na orguljama uz priče i bajke. Nastupao je sa mnogim poznatim muzičarima i orkestrima.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


