Дачић: Матковић није изнео став Србије
Министар спољних послова Србије Ивица Дачић рекао је данас да изјава српског амбасадора у САД Ђерђа Матковића да „Путин има велики его, да жели да буде владар света и да Русија поново постане велика суперсила” не изражава званичне ставове наше земље.
Дачић је то рекао у изјави за „Вечерње новости” реагујући на иступање амбасадора Матковића пре неколико дана на чикашком Институту за политику.
Матковић је, како преноси лист „Чикаго марун”, одговарајући на питања током дебате „Односи САД и Србије и интеграције Србије у ЕУ”, између осталог, рекао да Америка, уместо да иде против Путина и изазива негативне реакције руске стране, треба више да се укључи у дијалог и тражење решења, наводе „Новости”, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


