Протест еколога пред судом у Суботици
Суботица – Представници еколошких организација одржали су једночасовни протест пред зградом Основног суда у Суботици у намери да скрену пажњу на чињеницу да се активисти који указују на загађење животне средине неретко нађу пред судом. Протест под геслом „За друштвени углед еколошких активиста, а не прогон” организовао је Центар за екологију и одрживи развој (ЦЕКОР), а подржало их је двадесетак еколошких друштава у Србији.
Протест је одржан у време рочишта у Основном суду еколошком активисти Ђури Ваврошу кога је тужио Иштван Хармати, директор ДОО „Криваја”, због ставова које је изнео у емисији посвећеној екологији. Вавроша тужитељ терети да им је својим изјавама „нарушио углед и кредитну способност”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


