Protest ekologa pred sudom u Subotici
Subotica – Predstavnici ekoloških organizacija održali su jednočasovni protest pred zgradom Osnovnog suda u Subotici u nameri da skrenu pažnju na činjenicu da se aktivisti koji ukazuju na zagađenje životne sredine neretko nađu pred sudom. Protest pod geslom „Za društveni ugled ekoloških aktivista, a ne progon” organizovao je Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR), a podržalo ih je dvadesetak ekoloških društava u Srbiji.
Protest je održan u vreme ročišta u Osnovnom sudu ekološkom aktivisti Đuri Vavrošu koga je tužio Ištvan Harmati, direktor DOO „Krivaja”, zbog stavova koje je izneo u emisiji posvećenoj ekologiji. Vavroša tužitelj tereti da im je svojim izjavama „narušio ugled i kreditnu sposobnost”.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


