Среда, 22.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ДАНАС СЕДМИ ПУТ ПРИНУДНО ИСЕЉЕЊЕ ПОРОДИЦЕ КОЦИЋ СА ВРАЧАРА

Како је стан вредан 118.000 продат за 25.000 евра

После пет година дугог поступка за који Предраг Коцић тврди да није ни знао да се води против њега, трочлана породица остала без крова над главом, иако је дуг од 15.000 евра у међувремену измирила
Како је стан вредан 118.000 продат за 25.000 евра
Милан Босика и Предраг Костић (Фото А. Васиљевић)

 Да ли ће трочлана породица Коцић данас бити принудно исељена из стана на београдском Врачару у којем живе више од три деценије? Овај стан је по вишеструко нижој цени од тржишне продат за намирење дуга у судском поступку за који, како тврди Предраг Коцић, није знао док није завршен. У том стану од 54 квадратна метра, у београдској Улици Максима Горког 95, Коцић је живео од 1974. године.

– Да је стан продат сазнао сам у јуну прошле године када ми је стигло обавештење да се што пре иселим. Мислио сам да је реч о шали – прича за „Политику” Предраг Коцић, који је јуче са адвокатом и повеликом документацијом посетио нашу редакцију.

Све је почело, каже, 2010. када је као власник агенције „Мобил мега”, чије је седиште било у спорном стану, прекинуо пословну сарадњу са фирмом „Ротографика” из Суботице. Ова фирма га је тужила због дуга од 500.000 динара за који он, како тврди, није знао да постоји, нити је обавештен да је тужен. За пет година нарастао је на 15.000 евра.

– Пошто дуг није могао да буде наплаћен јер Коцић није ни знао за њега, извршење је пребачено на стан на који је била пријављена фирма, а у којем Коцић уједно и живи. Тај стан је пет година касније, тачније 2015. године продао Привредни суд. Сматрамо да је то учињено незаконито, јер Коцић ниједном није обавештен ни о самом поступку ни о продаји стана – тврди адвокат Босика.

Коцићи су се, сазнавши да су остали без крова над главом, обратили Привредном суду, који је водио поступак против Предрага, каже њихов правни заступник.

– Председник Привредног суда рекао је мом клијенту да измири дуг према „Ротографици” и да се обрати овом суду како би депозит купцу стана у Максима Горког био враћен. Коцићи су се задужили и исплатили дуг суботичкој фирми, и тада настаје њихова агонија. Пошто смо тражили да се поступак обустави, јер је дуг намирен, уследило је шест неуспелих покушаја принудног исељења из њиховог стана на Врачару – прича за „Политику” Милан Босика.

Испоставило се, међутим, да подмирење дуга суботичкој фирми није „поништило” решење о продаји стана.

У документима пише и да је хипотекарни поверилац у овом случају била Привредна банка која је у стечају. Баш на рачун ове банке после продаје поменутог стана Привредни суд уплатио је мало мање од три милиона динара. Коциће који тврде да о овим трансакцијама ништа нису знали, прошле године изненадило је обавештење стечајног управника Привредне банке да више не дугују ништа за кредит који су подигли 2008. Реч је о кредиту код ове банке у износу од 30.000 евра, који је Предраг узео за посао, а последњу рату требало је да плати 2018. године, па је Коцићима нејасно због чега је кредит „опроштен”.

Интересантно је да је стан од 54 квадратна метра у центру Београда био процењен на 118.800 евра, а продат је за 25.000 евра. Нови власник непокретности у Улици Максима Горког у међувремену је уведен и у катастар, иако, што смо се сами јуче уверили, на сајту Привредног суда стоји да је предмет у случају Коцића, број 6Ив 20686/10 – нерешен.

– Много је неправилности у овом случају – мој клијент никада није обавештен о поступку који се водио против њега, а на документима је његов потпис за који сматрамо да је фалсификован. Нико није дошао да погледа стан који је продат, иако је судија дужан да наложи његово разгледање, а записник о јавној продаји потписали су записничар, судски извршитељ и купац, док потписа судије нема, из чега можемо закључити да није ни био присутан током те јавне продаје – наглашава Босика.

Необично је да нови власник никада није дошао да види стан који је купио, тврди Коцић и додаје да у стану који је продат преко Привредног суда, живи са супругом и ћерком.

– Ова породица издржава се од плате Предрагове супруге која ради као психолог за 44.000 динара, јер мој клијент има само хонорарне, повремене послове – тврди адвокат Босика, који најављује покретање кривичног поступка против председника Привредног суда, али и судије која је водила процес.

Да ли је могуће да суд није обавестио дужника о поступку и продаји стана, одакле Коцићев потпис на документима за која тврди да их никада није примио и друга питања у вези са овим случајем послали смо Привредном суду у Београду. Питали смо и стечајног управника Привредне банке шта је учињено са новцем од продаје стана Предрага Коцића и због чега је његов кредит код ове банке прекинут три године раније уз образложење да више ништа није дужан. Одговоре до закључења овог броја нисмо добили.

 

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Stanko
Jedini nacin da Srbija ponovo postane normalna drzava je da se skoro svi "zakoni" koje su doneli DS, G17 i SNS u poslednjih 17 godina ukinu i Srbija krene iz pocetka. Kada udjete u pogresan voz, sve stanice na putu su pogresne !!! Parking servis, Komunalna policija, Agencije, pljackaska privatizacija, pljackaske legalizacije, Busplus, izvrsitelji, notari moraju biti uknuti, a drzavna mafija koja se preko toga bogati stavljena van zakona. Opoziciona partija koja stane iza ukidanja ovih krimnalnih sistema, sigurno dobija izbore. Skoro celokupnu drzavnu upravu treba procistiti od kriminala.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.