Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ах, та добра стара времена

Ах, та добра стара времена
(Фото Мики Величковић)

Трећу годину заредом, на сцени „Данило – Бата Стојковић” Звездара театра, по два концерта у фебруару и трећи 8. марта као поклон рокенрол дамама, завршена је смотра рок ветерана овог пута под називом „Ах, та добра стара времена”. Тражила се карта више, даме су биле бројније и веселије у препуној сали, док су доајени српског рокенрола свирали хитове шездесетих. Њих тридесет осам – гитариста, бубњара, клавијатуриста... из мелодије у мелодију загревали су своје некадашње посетиоце на игранкама. Идејни творац, београдски адвокат Милутин Трнинић, наговестио је и скоро излажење ЦД издања са 74 композиције које су извођене на протекла три концерта. Посебни, бурно поздрављени гости, који су наступили само синоћ, били су браћа Драги и Жика Јелић и Бранислав Мирић – Бабура.

 

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

dzordz
generacijski su mi bliski, i bliska mi je rok muzika. gledao sam ih u jednom drugom ambijentu, odlicna muzika. meni godi sto se podsecamo da je r&r postojao davno pre nase `demokratizacije`, jer godinama se (malogradjanski) dos aktivisti deklarisu kao autenticni rokeri i kao da imaju tapiju na rokenrol. a nemaju! oni i ne znaju da je rok muzika muzika mladih i pobune protiv establismenta. dos je autentican kao desnica i nista vise.
На брдовитом Балкану
Ово је један од највећих културних догађаја у Београду. Изненађење је што концерту присуствује и 30-так посто младих људи. Београд је тих 60-тих година био културни део Европе, лепо је сетити се, уживати тих два сата, и схватити где смо данас, на жалост...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.