Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Полицијски дефиле у центру Ниша

Полицијски дефиле у центру Ниша
(Фото Танјуг / МУП)

НИШ – Припадници полиције Србије су данас у дефилеу прошли кроз Ниш, уочи сутрашњег Дана Министарства унутрашњих послова који се први пут централно прославља у том граду. У једночасовном дефилеу од Тврђаве, преко Трга краља Милана и Обреновићевом улицом, учествовали су полицијски оркестар, Чета коњаника Полицијске бригаде Полицијске управе за Град Београд, полицијски службенике опште надежности, Саобраћајне полиције, Специјалне антитерористичке јединице, Жандармерије и Сектора за ванредне ситуације. Сутра, 4. јуна, у 12 часова, на Тргу краља Милана у Нишу биће приказана спремност и обученост полиције, уз још један дефиле више од 1.000 припадника јединица и возила Министарства унутрашњих послова, за шта ће данас од 17.00 саи бити генерална проба.

Начелник нишке Полицијске управе Нинослав Митић је раније рекао агенцији Бета да ће прослави Дана полиције присуствовати државни врх Србије.

По незваничним информацијама, доћи ће и нови председник Србије Александар Вучић.

Дан МУП обележава се у знак сећања на сукоб са Турцима код Чукур чесме у Београду 1862. године. (Бета)

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vladislav Marjanovic
U neka davna vremena, koja jos samo stariji pamte, u Beogradu je paradirala vojska, a milicija (kako se policija tada zvala), ne. Sada je obrnuto. Vojska vise ne paradira, ali paradira policija. Doduse, ne bas u glavnom gradu, ali za secanje na jedan istorijski dogadjaj koji se odigrao u Beogradu. Svejedno. I Nis je u proslosti vise puta imao ulogu prestonice, a narodu (pardon, javnosti) dobro je da se pokaze sa kim odn. cim mora da racuna ako mu na um padne da slozno istupi u odbranu svojih neoliberalizmom okrnjenih radnih i socijalnih prava...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.