Полицијски дефиле у центру Ниша
НИШ – Припадници полиције Србије су данас у дефилеу прошли кроз Ниш, уочи сутрашњег Дана Министарства унутрашњих послова који се први пут централно прославља у том граду. У једночасовном дефилеу од Тврђаве, преко Трга краља Милана и Обреновићевом улицом, учествовали су полицијски оркестар, Чета коњаника Полицијске бригаде Полицијске управе за Град Београд, полицијски службенике опште надежности, Саобраћајне полиције, Специјалне антитерористичке јединице, Жандармерије и Сектора за ванредне ситуације. Сутра, 4. јуна, у 12 часова, на Тргу краља Милана у Нишу биће приказана спремност и обученост полиције, уз још један дефиле више од 1.000 припадника јединица и возила Министарства унутрашњих послова, за шта ће данас од 17.00 саи бити генерална проба.
Начелник нишке Полицијске управе Нинослав Митић је раније рекао агенцији Бета да ће прослави Дана полиције присуствовати државни врх Србије.
По незваничним информацијама, доћи ће и нови председник Србије Александар Вучић.
Дан МУП обележава се у знак сећања на сукоб са Турцима код Чукур чесме у Београду 1862. године. (Бета)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


