Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Policijski defile u centru Niša

Policijski defile u centru Niša
(Фото Танјуг / МУП)

NIŠ – Pripadnici policije Srbije su danas u defileu prošli kroz Niš, uoči sutrašnjeg Dana Ministarstva unutrašnjih poslova koji se prvi put centralno proslavlja u tom gradu. U jednočasovnom defileu od Tvrđave, preko Trga kralja Milana i Obrenovićevom ulicom, učestvovali su policijski orkestar, Četa konjanika Policijske brigade Policijske uprave za Grad Beograd, policijski službenike opšte nadežnosti, Saobraćajne policije, Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije i Sektora za vanredne situacije. Sutra, 4. juna, u 12 časova, na Trgu kralja Milana u Nišu biće prikazana spremnost i obučenost policije, uz još jedan defile više od 1.000 pripadnika jedinica i vozila Ministarstva unutrašnjih poslova, za šta će danas od 17.00 sai biti generalna proba.

Načelnik niške Policijske uprave Ninoslav Mitić je ranije rekao agenciji Beta da će proslavi Dana policije prisustvovati državni vrh Srbije.

Po nezvaničnim informacijama, doći će i novi predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Dan MUP obeležava se u znak sećanja na sukob sa Turcima kod Čukur česme u Beogradu 1862. godine. (Beta)

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vladislav Marjanovic
U neka davna vremena, koja jos samo stariji pamte, u Beogradu je paradirala vojska, a milicija (kako se policija tada zvala), ne. Sada je obrnuto. Vojska vise ne paradira, ali paradira policija. Doduse, ne bas u glavnom gradu, ali za secanje na jedan istorijski dogadjaj koji se odigrao u Beogradu. Svejedno. I Nis je u proslosti vise puta imao ulogu prestonice, a narodu (pardon, javnosti) dobro je da se pokaze sa kim odn. cim mora da racuna ako mu na um padne da slozno istupi u odbranu svojih neoliberalizmom okrnjenih radnih i socijalnih prava...

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.