Мито за лажну јавну набавку
Ваљево – Осам особа, од којих троје радника Градске управе Ваљево, ухапшено је прошле ноћи у акцији ваљевске полиције и БИА, због постојања основа сумње да су починили кривична дела примања и давања мита, злоупотребе службеног положаја, злоупотреба у вези са јавним набавкама и фалсификовања службених исправа.
Ухапшени су, А. В. С, одговорно лице Градске управе за локални развој, привреду, урбанизам и комуналне послове Ваљева, А. Ђ. и Т. И., службеници у Градској управи, Р. Ђ., одговорно лице СЗТР „Фискал” Ваљево, Б. С., одговорно лице радње за поправку металних производа и М. П., одговорно лице предузећа „Јапи ком” Нови Сад, као и М. В., одговорно лице предузећа „ПСЦ Вуковић Шабац и А. П., одговорно лице ГП „ВА градња 2007” Ваљево, саопштио је МУП. Њима је по налогу вишег јавног тужиоца одређено задржавање до 48 сати, саопштио је МУП. Осумњичени ће, у законском року, уз кривичну пријаву, бити спроведени Вишем јавном тужилаштву у Ваљеву.
Осумњичени се терете да су током 2017. године у више наврата у поступку јавних набавки, чији је наручилац Градска управа Ваљево, договарали тендере за набавку возила, ауто-седишта за децу, сервисирање и набавку фото-копир апарата и штампача, као и канцеларијског материјала.
А. В. С. је ухапшен приликом примопредаје новца од Р. Ђ. који му је давао мито као надокнаду за спроведен поступак фиктивне јавне набавке.
Поводом њиховог хапшења, огласио се и градоначелник Слободан Гвозденовић који је у саопштењу навео да је о свему обавештен од стране надлежних органа.
„Верујем да ће одлуке правосудних органа у даљем поступку бити донете у складу са законским прописима. Град Ваљево се не меша у рад државних органа и с тим у вези, у току истражног процеса, нећемо коментарисати”, стоји у саопштењу градоначелника Гвозденовића.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


