Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Калемегдански сутони

Калемегдански сутони
Хор „Мери госпел” у Павиљону „Цвијета Зузорић” (Фото Анђелко Васиљевић)

Поводом Светског дана музике, Музичка омладина Београда приредила је у Уметничком павиљону „Цвијета Зузорић” својеврсни празник музике. Овде су синоћ почели и завршили се 49. „Калемегдански сутони”, који по традицији окупљају велики број истакнутих извођача, али ове године само током једне вечери. Публика различитих генерација, међу којима је било и деце, уживала је у програму од 17 до 22 сата. Манифестација је почела наступом Љубице Секулић. Она је свирала виолу и харфу изводећи композиције домаћих и шведских аутора уз клавирску пратњу професора Весне Кршић Секулић.

На сцени је ове уметнице заменио дуо „Тајмлајн” у коме су Никола Радан, флаута, и Борис Буњац, маримба. Посетиоци су имали прилику да чују необичну фузију композиција класичне, џез и ворлд музике специјално аранжиране за флауту и маримбу.

Круна великог финала Светског дана музике био је наступ јединственог „Мери госпел” хора. Они су познати по томе што својом енергијом комуницирају са публиком не остављајући је равнодушном, јер се уз репертоар састављен од духовних, традиционалних, савремених госпел песама у ритму плеше и пева.

Као специјалне госте чланови хора представили су џез вокале Александру Бијелић Алексијевић, Дина Боумана и Срђана Марковића, који је свирао и клавир. Дириговала је Марија Кубурић Боровић, а пратња су били Ненад Пауновић, клавир, Давид Јерковић, контрабас, и Филип Стојановић, бубањ.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.