Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Форум архитектуре и инжењерства

Форум архитектуре и инжењерства
Хотел „Метропол“ (Фото Драган Јевремовић)

Размена искустава домаћих и архитеката из 11 европских земаља, окосница је најцењенијег форума архитектуре и инжењерства „Шер” који ће се 24. априла први пут одржати у Београду. У хотелу „Метропол” више од 20 иностраних архитеката показаће домаћој јавности неке од својих реализованих пројеката и моћи ће да чују и виде шта су то овдашњи аутори урадили у претходне три године.

Домаћој публици међу којом ће бити и студенти Архитектонског факултета представиће ће се британски архитекта, песник и уметник Јан Ричи, а међу говорницима ће бити и његове познате и награђиване колеге Керем Јазган, Рајнер Шмит, Маурицио Моеси, Колин Бол, Дејан Лах…

– Реч је о стручној конференцији на којој ће архитекте разменити праксе. Наши говорници између осталих биће Весна Цагић, Јелена и Горан Војводић… Они, са својим пројектима, могу раме уз раме да стану са колегама из региона – каже Милан Ђурић, председник Удружења архитеката Србије које је партнер „Шер” форума.

У потрази за изврсношћу на пољу архитектуре и грађевинарства овај форум повезује стотине архитеката и извођача из Европе, Азије и Америке и постаје једна од најважнијих платформи за умрежавање стручњака. 

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Banja
Nadam se da će pozivnicu dobiti najveći graditelji i projektanti Beograda, a to su S.Mali i G.Vesić... oni su ti koji kroje grad uz suptilne sugestije mlađeg Folića. Taman da pred stručnim auditorijumom glasno predstave koncept "metro od nigde, preko ništa do još većeg ništa" " jer nigde u svetu se metro ne gradi gde neko živi"
Minja
I onda kad vide Beograd na vodi pa se zadive... A tek kad cuju da niko od strucnih ljudi nije podrzao taj projekat, bice im sve jasno. Mora da ce kolege iz Bgda (one koje nisu partijski kadrovi) biti na muci kako da objasne stranim kolegama da kod nas nema veze strucno misljenje.
Minja
@Jovana. Pre bih rekla da ste Vi promasili temu. Ne radi se o stranackom soljenju olovke u mom komentaru, nego o cinjenici da grad vode ljudi koji nisu strucni i sto upropastavaju amijentalne celine starog grada. Zamena je teza reci da negoovoanje zbog Bgda na vodi znaci da nam je u redu ono sto je tu prethodno bilo. NIko normalan to ne bi tvrdio: radi se o tome da te dve zgradurine apsolutno tu ne idu, iz razloga koje su strucno ljudi i gradjani vec toliko puta izneli. Uzalud. Prostor je trebalo da se sredi, kad se ima para za to, ali ne ovako. A sto se tice Slavije i osvetljenja; to je vas licni utisak. Ne znam odakle dolazite kolima da se provozate i uzivate u osvetljenju, ali je smesnno sto je i dalje tu, toliko posle praznika. To ipak nigde u Evropi nema; oni su malo racionalniji u trosenju energije.
Jovana
Nije ovo prvi put da se "ukaze citaocu cast" da procita ovakav stav o konverziji zapustenog, neuredjenog, infrastrukturno zaobidjenog, prostora u buduci elitni deo sa jakim dazbinama ( koje gradu i drzavi itekako nedostaju ) od koga ce se poslovna ekonomija grada najzad oporaviti. Ocigledno VAM je promakla ta "sitnica" negde prilikom "siljenja" olovke prema aktuelnim dogadjanjima u gradu. Bile su i ranije vlasti koje su posmatrale to ruglo i sto niko nije hteo ( nije se setio ? ) da to ovako realizuje ?! A o tome koliko su bile zapustene skole i deciji vrtici... Bitno da se zaduze svi za kablove preko Save. Vidi se na mostu preko Dunava da mogu mostovi i bez kablova da stoje. I na vecem rastojanju i da manje kostaju. Partijski, nepartijski, nesto se desavalo i pre "ovih sad". Ali nije isto. Meni licno najvise prija kada nocu , sa sto manje gasa, obidjem Slaviju i glavne ulice i ozarim se sto najzad, i kod nas, mogu nocu da prodjem kroz okicen grad, a da nisam u inostranstvu kao pre.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.