Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Forum arhitekture i inženjerstva

Forum arhitekture i inženjerstva
Хотел „Метропол“ (Фото Драган Јевремовић)

Razmena iskustava domaćih i arhitekata iz 11 evropskih zemalja, okosnica je najcenjenijeg foruma arhitekture i inženjerstva „Šer” koji će se 24. aprila prvi put održati u Beogradu. U hotelu „Metropol” više od 20 inostranih arhitekata pokazaće domaćoj javnosti neke od svojih realizovanih projekata i moći će da čuju i vide šta su to ovdašnji autori uradili u prethodne tri godine.

Domaćoj publici među kojom će biti i studenti Arhitektonskog fakulteta predstaviće će se britanski arhitekta, pesnik i umetnik Jan Riči, a među govornicima će biti i njegove poznate i nagrađivane kolege Kerem Jazgan, Rajner Šmit, Mauricio Moesi, Kolin Bol, Dejan Lah…

– Reč je o stručnoj konferenciji na kojoj će arhitekte razmeniti prakse. Naši govornici između ostalih biće Vesna Cagić, Jelena i Goran Vojvodić… Oni, sa svojim projektima, mogu rame uz rame da stanu sa kolegama iz regiona – kaže Milan Đurić, predsednik Udruženja arhitekata Srbije koje je partner „Šer” foruma.

U potrazi za izvrsnošću na polju arhitekture i građevinarstva ovaj forum povezuje stotine arhitekata i izvođača iz Evrope, Azije i Amerike i postaje jedna od najvažnijih platformi za umrežavanje stručnjaka. 

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Banja
Nadam se da će pozivnicu dobiti najveći graditelji i projektanti Beograda, a to su S.Mali i G.Vesić... oni su ti koji kroje grad uz suptilne sugestije mlađeg Folića. Taman da pred stručnim auditorijumom glasno predstave koncept "metro od nigde, preko ništa do još većeg ništa" " jer nigde u svetu se metro ne gradi gde neko živi"
Minja
I onda kad vide Beograd na vodi pa se zadive... A tek kad cuju da niko od strucnih ljudi nije podrzao taj projekat, bice im sve jasno. Mora da ce kolege iz Bgda (one koje nisu partijski kadrovi) biti na muci kako da objasne stranim kolegama da kod nas nema veze strucno misljenje.
Minja
@Jovana. Pre bih rekla da ste Vi promasili temu. Ne radi se o stranackom soljenju olovke u mom komentaru, nego o cinjenici da grad vode ljudi koji nisu strucni i sto upropastavaju amijentalne celine starog grada. Zamena je teza reci da negoovoanje zbog Bgda na vodi znaci da nam je u redu ono sto je tu prethodno bilo. NIko normalan to ne bi tvrdio: radi se o tome da te dve zgradurine apsolutno tu ne idu, iz razloga koje su strucno ljudi i gradjani vec toliko puta izneli. Uzalud. Prostor je trebalo da se sredi, kad se ima para za to, ali ne ovako. A sto se tice Slavije i osvetljenja; to je vas licni utisak. Ne znam odakle dolazite kolima da se provozate i uzivate u osvetljenju, ali je smesnno sto je i dalje tu, toliko posle praznika. To ipak nigde u Evropi nema; oni su malo racionalniji u trosenju energije.
Jovana
Nije ovo prvi put da se "ukaze citaocu cast" da procita ovakav stav o konverziji zapustenog, neuredjenog, infrastrukturno zaobidjenog, prostora u buduci elitni deo sa jakim dazbinama ( koje gradu i drzavi itekako nedostaju ) od koga ce se poslovna ekonomija grada najzad oporaviti. Ocigledno VAM je promakla ta "sitnica" negde prilikom "siljenja" olovke prema aktuelnim dogadjanjima u gradu. Bile su i ranije vlasti koje su posmatrale to ruglo i sto niko nije hteo ( nije se setio ? ) da to ovako realizuje ?! A o tome koliko su bile zapustene skole i deciji vrtici... Bitno da se zaduze svi za kablove preko Save. Vidi se na mostu preko Dunava da mogu mostovi i bez kablova da stoje. I na vecem rastojanju i da manje kostaju. Partijski, nepartijski, nesto se desavalo i pre "ovih sad". Ali nije isto. Meni licno najvise prija kada nocu , sa sto manje gasa, obidjem Slaviju i glavne ulice i ozarim se sto najzad, i kod nas, mogu nocu da prodjem kroz okicen grad, a da nisam u inostranstvu kao pre.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.