Четвртак, 25.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРЕКО ПУНЕ ЛИНИЈЕ

Може и без сликања

Ниш први пут за време великих снежних падавина није имао веће проблеме јер је, коначно, у комуналном систему све функционисало
Може и без сликања
(Фото Јужне вести)

Ниш – Мно­го је раз­ло­га да се на­кон пе­ри­о­да по­лар­них хлад­но­ћа кра­јем фе­бру­а­ра и по­чет­ком мар­та по­је­ди­не ко­му­нал­не слу­жбе и од­го­вор­ни љу­ди ко­ји их во­де у Ни­шу и по­хва­ле. Свих прет­ход­них се­дам да­на, од по­чет­ка про­шлог ви­кен­да до ју­че, у Ни­шу и око­ли­ни вла­да­ла је пра­ва си­бир­ска зи­ма и би­ло је мно­го ле­да, сне­жне ме­ћа­ве и ве­ја­ви­ца. За раз­ли­ку од свих ра­ни­јих го­ди­на, ка­да је то­ком кри­зних си­ту­а­ци­ја и не­вре­ме­на но­си­о­ци­ма од­го­вор­них функ­ци­ја у ко­му­нал­ном си­сте­му гра­да по не­ком не­пи­са­ном пра­ви­лу нај­ва­жни­је би­ло да го­сту­ју на те­ле­ви­зи­ја­ма или ор­га­ни­зу­ју кон­фе­рен­ци­је за но­ви­на­ре ка­ко би об­ја­шња­ва­ли да је све иде­ал­но, а ни­је би­ло та­ко, и ка­да су вре­ме то­тал­них ко­лап­са у са­о­бра­ћа­ју и бло­ка­да и пре­ки­да у снаб­де­ва­њу елек­трич­ном и то­плот­ном енер­ги­јом по­вре­ме­но и основ­ним пре­храм­бе­ним ар­ти­кли­ма твр­ди­ли да је Ниш без про­бле­ма, пред крај ове зи­ме све је би­ло дру­га­чи­је.

Ше­фо­ви зим­ских слу­жби и ру­ко­во­ди­о­ци ко­му­нал­них пред­у­зе­ћа то­ком ове зи­ме да­но­ноћ­но су би­ли на те­ре­ну где су за­по­сле­ни, уз об­но­вље­ну и мо­дер­ни­ју ме­ха­ни­за­ци­ју на­ба­вље­ну про­шле је­се­ни, чи­сти­ли снег и лед, оспо­со­бља­ва­ли са­о­бра­ћај­ни­це и по­ред број­них те­шко­ћа у од­ви­ја­њу град­ског јав­ног пре­во­за ус­пе­ли да обез­бе­де уред­но снаб­де­ва­ње Ни­шли­ја. 

Ше­фа град­ске зим­ске слу­жбе Све­те Ма­ни­ћа, вра­ће­ног из пен­зи­је на ову ду­жност због про­ма­ша­ја при име­но­ва­њу ње­го­вог на­след­ни­ка пре две го­ди­не, нај­ма­ње је би­ло на те­ле­ви­зи­ји и с но­ви­на­ри­ма. И он је био на кри­зним ме­сти­ма где су се от­кла­ња­ли про­бле­ми и с те­ре­на од­го­ва­рао на те­ле­фон­ске по­зи­ве но­ви­на­ра и оба­ве­шта­вао ме­ди­је и гра­ђа­не шта се ра­ди.

Исто је би­ло и у дру­гим град­ским ор­га­ни­ма и фир­ма­ма за­ду­же­ним за функ­ци­о­ни­са­ње ко­му­нал­ног си­сте­ма у Ни­шу, по­себ­но у ЈКП „Ме­ди­ја­на” и пред­у­зе­ћи­ма ко­ја бри­ну о град­ским ули­ца­ма и тро­то­а­ри­ма, ме­ђу при­пад­ни­ци­ма По­ли­циј­ске упра­ве, у Ко­му­нал­ној по­ли­ци­ји...

Све што је прет­ход­них да­на пред­у­зе­то у Ни­шу ко­ор­ди­ни­са­но је из ка­би­не­та гра­до­на­чел­ни­ка и пред­сед­ни­ка Скуп­шти­не гра­да, а чел­ни љу­ди ни­шког ру­ко­вод­ства Дар­ко Бу­ла­то­вић и Ра­де Рај­ко­вић та­ко­ђе су ве­о­ма че­сто би­ли ван сво­јих кан­це­ла­ри­ја и с опе­ра­ти­вом.

На кра­ју, и то сва­ка­ко тре­ба ре­ћи, то­ком прет­ход­ног ви­кен­да у Ни­шу је би­ло зна­чај­них спорт­ских до­га­ђа­ја, а је­дан од њих био је дер­би шам­пи­о­на­та Ср­би­је у фуд­ба­лу из­ме­ђу Рад­нич­ког и бе­о­град­ског Пар­ти­за­на. Су­срет је по рас­по­ре­ду био пр­во­бит­но пла­ни­ран за сре­ду 28. фе­бру­а­ра, али је због ле­де­них да­на и сне­га од­ло­жен за су­бо­ту. Стра­хо­ва­ло се, због ве­ли­ких па­да­ви­на да ће би­ти под зна­ком пи­та­ња и у но­вом тер­ми­ну, али су слич­но чи­шће­њу са­о­бра­ћај­ни­ца и тр­го­ва ни­шки ко­му­нал­ци при­те­кли и спор­ти­сти­ма у по­моћ. У до­бро ор­га­ни­зо­ва­ној ак­ци­ји ни­шког ЈКП „Ме­ди­ја­на” рад­ни­ци овог пред­у­зе­ћа су са за­по­сле­ним у Спорт­ском цен­тру „Ча­ир” укло­ни­ли снег с те­ре­на, очи­сти­ли су и три­би­не и обез­бе­ди­ли ком­фор­ни­је усло­ве за гле­да­о­це та­мо где ни­су по­кри­ве­не па је ова спорт­ска ма­ни­фе­ста­ци­ја одр­жа­на без ијед­ног про­бле­ма.

На де­лу је у Ни­шу до­ка­за­но да ни­је све у бес­крај­ним и нај­че­шће пра­зним при­ча­ма, не­и­сти­на­ма и об­ма­њи­ва­њу гра­ђа­на и се­де­њу у то­плим те­ле­ви­зиј­ским сту­ди­ји­ма ис­пред ка­ме­ра.

Све у све­му, сва­ка­ко и нај­про­сти­је, ка­ко нам је ре­као Дра­го­слав Па­вло­вић, ди­рек­тор „Ме­ди­ја­на” – кад се хо­ће, све се и мо­же.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

pera peric
bravo nislije.da procitam i lepu vest iz mog nekadasnjeg grada.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.