Može i bez slikanja
Niš – Mnogo je razloga da se nakon perioda polarnih hladnoća krajem februara i početkom marta pojedine komunalne službe i odgovorni ljudi koji ih vode u Nišu i pohvale. Svih prethodnih sedam dana, od početka prošlog vikenda do juče, u Nišu i okolini vladala je prava sibirska zima i bilo je mnogo leda, snežne mećave i vejavica. Za razliku od svih ranijih godina, kada je tokom kriznih situacija i nevremena nosiocima odgovornih funkcija u komunalnom sistemu grada po nekom nepisanom pravilu najvažnije bilo da gostuju na televizijama ili organizuju konferencije za novinare kako bi objašnjavali da je sve idealno, a nije bilo tako, i kada su vreme totalnih kolapsa u saobraćaju i blokada i prekida u snabdevanju električnom i toplotnom energijom povremeno i osnovnim prehrambenim artiklima tvrdili da je Niš bez problema, pred kraj ove zime sve je bilo drugačije.
Šefovi zimskih službi i rukovodioci komunalnih preduzeća tokom ove zime danonoćno su bili na terenu gde su zaposleni, uz obnovljenu i moderniju mehanizaciju nabavljenu prošle jeseni, čistili sneg i led, osposobljavali saobraćajnice i pored brojnih teškoća u odvijanju gradskog javnog prevoza uspeli da obezbede uredno snabdevanje Nišlija.
Šefa gradske zimske službe Svete Manića, vraćenog iz penzije na ovu dužnost zbog promašaja pri imenovanju njegovog naslednika pre dve godine, najmanje je bilo na televiziji i s novinarima. I on je bio na kriznim mestima gde su se otklanjali problemi i s terena odgovarao na telefonske pozive novinara i obaveštavao medije i građane šta se radi.
Isto je bilo i u drugim gradskim organima i firmama zaduženim za funkcionisanje komunalnog sistema u Nišu, posebno u JKP „Medijana” i preduzećima koja brinu o gradskim ulicama i trotoarima, među pripadnicima Policijske uprave, u Komunalnoj policiji...
Sve što je prethodnih dana preduzeto u Nišu koordinisano je iz kabineta gradonačelnika i predsednika Skupštine grada, a čelni ljudi niškog rukovodstva Darko Bulatović i Rade Rajković takođe su veoma često bili van svojih kancelarija i s operativom.
Na kraju, i to svakako treba reći, tokom prethodnog vikenda u Nišu je bilo značajnih sportskih događaja, a jedan od njih bio je derbi šampionata Srbije u fudbalu između Radničkog i beogradskog Partizana. Susret je po rasporedu bio prvobitno planiran za sredu 28. februara, ali je zbog ledenih dana i snega odložen za subotu. Strahovalo se, zbog velikih padavina da će biti pod znakom pitanja i u novom terminu, ali su slično čišćenju saobraćajnica i trgova niški komunalci pritekli i sportistima u pomoć. U dobro organizovanoj akciji niškog JKP „Medijana” radnici ovog preduzeća su sa zaposlenim u Sportskom centru „Čair” uklonili sneg s terena, očistili su i tribine i obezbedili komfornije uslove za gledaoce tamo gde nisu pokrivene pa je ova sportska manifestacija održana bez ijednog problema.
Na delu je u Nišu dokazano da nije sve u beskrajnim i najčešće praznim pričama, neistinama i obmanjivanju građana i sedenju u toplim televizijskim studijima ispred kamera.
Sve u svemu, svakako i najprostije, kako nam je rekao Dragoslav Pavlović, direktor „Medijana” – kad se hoće, sve se i može.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


