Дачић са председницом парламента Мозамбика
МАПУТО - Министар спољних послова Србије Ивица Дачић састао се у Мапуту са председницом парламента Мозамбика Вероником Натаниел Мацамо Длово и истакао да је сарадња српског и мозамбичког парламента од великог значаја.
Шеф српске дипломатије позвао је мозамбичку председницу скупштине да са српским парламентом у скорије време размене билатералне посете.
„Желимо што више да развијамо наше односе и у тој нашој сарадњи, сарадња парламената је од великог значаја”, рекао је Дачић.
Дачић се налази у посети Мозамбику, током које се састао са колегом, министром иностраних послова Мозамбика, Жозеом Пашеком, као и са групом истакнутих привредника Мозамбика предвођених председником управног одбора Конфедерације привредних асоцијација Мозамбика Агостином Вумом. (Танјуг)
Парламент Мозамбика подржава територијални интегритет Србије
МАПУТО - Први потпредседник владе и министар спољних послова Србије Ивица Дачић, који борави у званичној дводневној посети Мозамбику, посетио је парламент, где је имао садржајан разговор са председницом Вероником Макамом , која је истакла пуну подршку те земље територијалном интегритету Србије.
У исцрпном разговору председница парламента је саговорника из Србије детаљно упознала са саставом, приоритетима у раду Парламента, као и највећим изазовима за развој парламентаризма и демократије.
Посебно је издвојила стално залагање за равноправност и истоветну заступљеност свих слојева друштва на политичком плану, а самим тим и у парламенту, саопштено је из МСП-а.
Председница Парламента Макамо истакла је и пуну подршку Мозамбика територијалном интегритету Србије и поштовању принципа међународног права, као и неопходност заједничких наступа парламентарних делегација две државе на одбрани заједничких приоритета и циљева.
Министар Дачић упознао је саговорницу са током реформи које се спроводе, као и са најважнијим унутрашњим и спољнополитичким циљевима Влада Србије.
Обострано је оцењено да историјска пријатељска сарадња између две државе даје перспективу садржајног унапређења сарадње и међусобне пријатељске интеракције на бројним пољима од заједничког интереса. (Танјуг)
Дачић разговарао са генсеком владајуће ФРЕЛИМО
МАПУТО - Први потпредседник владе и министар спољних послова Србије Ивица Дачић, током званичне посете Мозамбику, имао је сусрет са генералним секретаром владајуће странке ФРЕЛИМО (Покрет за ослобођење Мозамбика) Силвом Рокеом.
У пријатељском и срдачном разговору саговорници су разменили мишљења о најважнијим унутрашње политичким процесима и спољнополитичким приоритетима две државе и усагласили су се о неопходности развоја међупартијске сарадње у циљу унапређења сарадње и међусобне подршке две државе на свим пољима од обостраног интереса, саопштено је из МСП-а. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


