Минимална цена рада већа за 10 одсто
Уместо 143 динара, колико сада износи минимална цена рада, радницима би убудуће радни сат требало да се плаћа око десет одсто више, односно 157,3 динара, сазнаје „Политика” из извора блиских преговарачима.
То је, каже наш извор, јуче дефинитивно договорено и далеко је од оног што су синдикати тражили – 209 динара, или 36.000 динара месечно. Иначе, последња корекција најниже цене рада била је у јануару ове године, када је минималац са 130 повећан на 143 динара.
Подели ову вест
Коментари4
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
goran
Čekaj pa zar nije minimalna potrošačka korpa 36 hiljada. Kako će onda sa minimalcem od 27-28 hiljada a žive ljudi.....
Одговори
|
Препоручујем
16
Bojko
A rezultat toga je da će FOND PIO koji radi na principu protočnog bojlera moći da poveća sadasnjim penzionerima penzije za par procenta,bruto 1 iliti zarada će fiktivno biti veća ,dok će neto zarada biti ista a mozda i manja kod većine sitnih preduzetnika i firmi.IDU IZBORI! Nisu li mogli da se smanje fiskalni i parafisikalni nameti ,pa da to ode na realno i odrzivo povećanje zarada.
Одговори
|
Препоручујем
24
Mavashi
Opet skaču porezi i doprinosi i smanjuje se konkurentnost domaćih proizvođača radi povećanja prihoda političara. Sledeći korak je verovatno skok struje i posledično ostalih cena, da bi se pojelo povećanje radnicima.
Одговори
|
Препоручујем
42
LAZA KOVAC
Beda i jad , pa neka oni žive od toga. A račune moraš da platiš ko te pita, ide zima pa vidite kako da se grejete.
Одговори
|
Препоручујем
59
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


