Сећање на некадашњи Дан републике
Поводом некадашњег Дана републике, 29. новембра, који се славио у бившој СФРЈ, чланови Нове комунистичке партије Југославије окупили су се у прес сали хотела „Славија”. Они су на свечаној академији подсетили на значај овог датума када је у Јајцу 1943. године одржано историјско Друго заседање Антифашистичког већа народног ослобођења Југославије (АВНОЈ-а).
Изнети су и планови рада ове партије међу којима је доношење декларације по којој би југословенска заједница требало да добије статус мањине. Интонирана је химна „Хеј, Словени” и „Интернационала”. Госте је поздравио први секретар СКОЈ-а Александар Ђенић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


