Магија класике на Коларцу
Дванаести, традиционални београдски концерт „Магија класике” изведен је у Коларчевој задужбини. Маестро Јован Колунџија уз клавирску сарадњу сестре Наде Колунџије, свирао је на својој легендарној виолини, дело Пјетра Гварнерија из 1754. године, „Сонату у Де-дуру” Жан-Марија Леклера. Нада је наставила концерт композицијама за клавир Георгија Гурђијева, а после паузе уследиле су овације Јовану за изведбу „Оче, да ли ме чујеш” и „Шербуршки кишобрани” Мишела Леграна. Млади пијаниста Никола Зарингер као гост извео је композицију Чајковског „Думка оп. 59”.
Текст и фото М. Величковић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


