Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Како ја ово сину да објасним

Како ја ово сину да објасним
Представа о проблемима екстремизма на сцени Дома омладине (Фото И. Милутиновић)

Представа „Како ја ово сину да објасним?” редитеља Војислава Арсића одиграна је у Великој сали Дома омладине. Комад се бави темом екстремизма у нашем и другим друштвима и проблематизује тај феномен из угла младих. На сцени су приказане личне приче, али и теоријска објашњења о екстремизму. Ауторски тим представе радио је на радионицама са младим људима из разних средина и то искуство пренео у овај комад са   циљем да младима покаже све проблеме екстремизма.

Редитељ је поручио да никада није био у могућности да се осећа као син, због тога каже: – Питам се хоћу ли икада бити у ситуацији да свом сину објашњавам свет у ком сам живео и који остављам да живи и развија се. Као развој завоја, као развој органа, као развој цивилизације, напред – назад. Ја не бих знао да му објасним овај свет, али бих знао да му објасним шта осећам.

Арсић додаје да је екстремизам тема која нас окружује, али и која се налази у нама.

– У овој представи преиспитујемо ставове и понашање друштва, али се и разрачунавамо са собом и оним што сви носимо у дубини свог мозга и желуца – објашњава редитељ.

У глумачкој подели су Дејан Максимовић, Ема Муратовић, Јелена Симић и Раде Маричић.
Драматургију је урадио Филип Грујић, за сценски покрет био је задужен Андреја Кулешевић, ауторску музику компоновала је Ирена Поповић Драговић, а дизајн сцене и костима потписује Ђурђина Самарџић.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Milenica
Volela bih da pogledam ovu predstvu koja je za sve uzraste jer i ja samu sebe pitam i često se vraćam na istu temu - baš kao što je naslov ove predstave. Ako imamo i mozga, i osećanja, i morala, i saosećanja... trebalo bi da se pitamo i da tražimo odgovore ali da tražimo i rešenja. Loš svet ostavljamo svojoj deci i deci naše dece. Da li smo bili toliko loši, da li je moglo drugačije? Moglo je sigurno ali se mi nismo snašli i tu mesta oproštaju nema. Pokušajmo bar nešto da spasemo...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.