Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Kako ja ovo sinu da objasnim

Kako ja ovo sinu da objasnim
Представа о проблемима екстремизма на сцени Дома омладине (Фото И. Милутиновић)

Predstava „Kako ja ovo sinu da objasnim?” reditelja Vojislava Arsića odigrana je u Velikoj sali Doma omladine. Komad se bavi temom ekstremizma u našem i drugim društvima i problematizuje taj fenomen iz ugla mladih. Na sceni su prikazane lične priče, ali i teorijska objašnjenja o ekstremizmu. Autorski tim predstave radio je na radionicama sa mladim ljudima iz raznih sredina i to iskustvo preneo u ovaj komad sa   ciljem da mladima pokaže sve probleme ekstremizma.

Reditelj je poručio da nikada nije bio u mogućnosti da se oseća kao sin, zbog toga kaže: – Pitam se hoću li ikada biti u situaciji da svom sinu objašnjavam svet u kom sam živeo i koji ostavljam da živi i razvija se. Kao razvoj zavoja, kao razvoj organa, kao razvoj civilizacije, napred – nazad. Ja ne bih znao da mu objasnim ovaj svet, ali bih znao da mu objasnim šta osećam.

Arsić dodaje da je ekstremizam tema koja nas okružuje, ali i koja se nalazi u nama.

– U ovoj predstavi preispitujemo stavove i ponašanje društva, ali se i razračunavamo sa sobom i onim što svi nosimo u dubini svog mozga i želuca – objašnjava reditelj.

U glumačkoj podeli su Dejan Maksimović, Ema Muratović, Jelena Simić i Rade Maričić.
Dramaturgiju je uradio Filip Grujić, za scenski pokret bio je zadužen Andreja Kulešević, autorsku muziku komponovala je Irena Popović Dragović, a dizajn scene i kostima potpisuje Đurđina Samardžić.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Milenica
Volela bih da pogledam ovu predstvu koja je za sve uzraste jer i ja samu sebe pitam i često se vraćam na istu temu - baš kao što je naslov ove predstave. Ako imamo i mozga, i osećanja, i morala, i saosećanja... trebalo bi da se pitamo i da tražimo odgovore ali da tražimo i rešenja. Loš svet ostavljamo svojoj deci i deci naše dece. Da li smo bili toliko loši, da li je moglo drugačije? Moglo je sigurno ali se mi nismo snašli i tu mesta oproštaju nema. Pokušajmo bar nešto da spasemo...

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.