Дуго премошћавање Топчидерке
Трамваји 12 и 13 за Баново брдо су укинути 4. августа 2018. када су почели радови на мосту код петље у Радничкој и повезивању са Раковицом. Речено је да ће саобраћај поново да се успостави у децембру 2018. Уведен је аутобус 12А с великим интервалом, што је повећало притисак на аутобуски превоз који је ионако све лошији, почев од „зимског” реда вожње 2013–2014. Иако на Баново брдо иде велики број линија, гужве су сталне јер ту пролазе и линије које повезују 200.000 становника Чукарице и Раковице (Видиковац, Жарково, Беле воде, Железник, Кнежевац, Церак, Кошутњак, Скојевско насеље). Међутим, у децембру ГСП обавештава да се радови продужавају до 4. јуна 2019. Стари трамвајски надвожњак је срушен а нови се зида темпом као да се премошћава Амазон а не Топчидерка. Када је „продужетак” радова (децембар–јун) дужи од самих радова (август–децембар) јасно је шта је у питању. Крајње питање за такву бахатост: ко зна где ће завршити новац из градске касе за ове „радове”…
Драган Марковић
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


