Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

ВМРО-ДПМНЕ започела процедуру за распуштање парламента

ВМРО-ДПМНЕ започела процедуру за распуштање парламента
Скопље (Фото Никола Тркља)

СКОПЉЕ - Опозициона македонска партија ВМРО-ДПМНЕ започела је поступак за распуштање парламента и припреме за превремене изборе, корак који има мале шансе за успех, пренео је Блумберг.

ВМРО-ДПМНЕ, која се противи уставној промени усвојеној пре три седмице и промени имена у „Северна Република Македонија”, поднела је предлог за распуштање скупштине, навео је македонски ТВ 24.

Блумберг подсећа да уставни амандман, који тек треба да ступи на снагу, решава вишедеценијски спор Македоније са суседном Грчком, а која је обећала да ће одблокирати пут Македоније ка ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ контролише мање од 50 посланика у парламенту од 120 чланова, преноси Танјуг.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.