Антиловни деликатеси
Едукативно веганско вече Удружења „Слобода за животиње” и КЦ „Град” у оквиру „Деликатесног понедељака” посетиоцима је на менију понудило „антиловне деликатесе” и документарни филм „Живот са лисицама” о пријатељству и поверењу човека и дивље животиње.
Синхронизација филма на српски језик Гинтера Шумана, фотографа и човека који је годинама бележио моменте из живота лисичје породице, и почетак сезоне лова на ту животињску врсту коју човек вековима прогања био је повод да Удружење едукује посетиоце о митовима и заблудама о лову, ловству и биолошкој равнотежи, о могућности суживота, али и пријатељства људи и животиња.
Чланови овог удружења су посетиоцима понудили да пробају укусна јела без меса као што су ловачке шницле од леблебија, пшенице и пасуља, сос од парадајза, кнедле од шљива...
– Хтели смо да покажемо да постоје веома укусне замене за месо и без убијања животиња, али и да пренесемо поруку о њиховом слободном животу као супротности масовном узгоју коју спроводи човек на фармама – истакла је председница Удружења Снежана Миловановић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


