Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Музички метеорити

Музички метеорити

Велики Млечни пут је од прексиноћ богатији за још једну звезду лансирану директно с ташмајданског "космодрома" – "Звезду Гранда". Добро, можда је пре реч о метеору, чији узлет има много теже последице од евентуалног пада, али небеском телу се "у зубе не гледа"...

У сваком случају, катарзично вече за Србију. Више у медицинском, неголи у духовном смислу. Али добро, ако ништа друго барем више не морам да страхујем да ће ме и из фрижидера заскочити Саша Поповић и његови распевани, млађахни метеорити. Барем не до наредног серијала те вишемесечне светковине подсвести.

Ваља искористити паузу да се реше нека мање битна државотворна питања, типа: председнички и локални избори, статус јужне нам покрајине, разноразна прикљученија, стандард сужњих... Шта год се од тога стигне, док не почне једнако лоботомична шарада – "Велики брат".

Знам да ће ме многи због ових редова назвати јеретиком и да би силно волели да им истрчим на неком неосветљеном пешачком прелазу, али...

Ћутао сам колико сам могао мислећи да ће, ако затворим очи, проћи као што у пијанству прођу бели мишеви. Џаба. Ово магновење се није дало...

Доста више с лицемерним објашњењима да народ то иште. Иште кад му се тако силно намеће. У стању је човек да прихвати и сто година живота у тиранији али га немојте убеђивати да је то оно што је тражио... Једноставно, овај уморни народ може, зна и заслужује боље од безмало свега  што му се сервира као културолошки образац. Ибарска магистрала је путни правац, а не стање свести...

Горе од свега је што све то подводе под очување традиције и културне баштине они којима је етнос синоним за врућу прасетину и хладну јагњетину.

И доста с једнако лицемерном тезом да се поменутим (и њима сличним) серијалима, махом једва пунолетним такмацима, развија такмичарски илити спортски дух?!

Гладијаторски да! Такмичарски, само у случају да се она Кубертенова о "важности учествовања" преиначи у: "Није важно бити први, већ је од животне важности стићи пре другог".

Машу дечурлији "масним" премијама и лицидерским лажама о балканској долче вити, терајући их да зомбирано понављају како су ту "само због дружења". Ефекат отприлике исти као да трогодишњем детету дате жилет да се игра а држите му предавање о томе како је ружно псовати.

Ево за крај најсликовитијег приказа свега о чему сам писао.

Три девојчурка, у мајицама са ликом свог фаворита (једног од "губитника"), неутешно су ридале ту, у близини "космодрома", те катарзичне ноћи.

– Па шта сад да ради!!! – запомагала је једна од њих. Момчић, такође у серијској мајци, слегао је раменима, погнуо поглед и пружио ка њој флашу вина.

Можда школа, умало да одвалим. Није неко решење, али ето да се прекрати време до наредног серијала.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.