Фестивал уличне хране
Први Фестивал уличне хране трајаће од 8. до 12. маја у Ташмајданском парку, од 10 часова до поноћи. На овој кухињи на отвореном представиће се кулинарски виртуози који за кратко време спремају здраве залогаје који се брзо могу појести. Биће организоване различите радионице, а посетиоци ће имати прилику да српску класичну кухињу упореде са јапанском, америчком, италијанском, либијском…
Гости овог мини гастро путовања моћи ће да пробају аутентични амерички бургер, јапански суши, аустријске кобасице, тајландски пад таи, оријентални либански кхебез, шаварм и фалафел, италијанску пицу… Промовисаће се и нова кухиња Балкана – „New Balcan Cuisine” концепт, који мења размишљања о храни, о начину припреме и конзумирању, прилагођавајући најбоље од традиционалног садашњем времену и потребама, уз чување и поштовање изворности.
У оквиру музичког програма наступаће – „Тексас флад” „Фадо трио”, „Ксенија Куљача трио”, „Ејми Вајн Хаус трибјут”…
Биће времена и за доброчинство – куповином посебног послужавника – сувенира сваки купац донираће 100 динара за социјално угрожене.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


