Петак, 10.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Могерини Харадинају: Нема завере око поделе Косова

Могерини Харадинају: Нема завере око поделе Косова
(Фото EPA/STEPHANIE LECOCQ)

Шефица дипломатије ЕУ Федерика Могерини одбацила је данас у Тирани наводе Рамуша Харадинаја који оптужује њу и председнике Албаније и Србије, као и косовског председника, да су део „плана за поделу Косова”.

„Нисмо део никакве завере”, рекла је Могерини, већ је заједнички циљ да се створе услови, атмосфера и простор како би две стране поново селе за исти преговарачки сто.

„Поштујемо преговарачке позиције две стране и озбиљно гледамо на улогу посредника, моју личну улогу, у којој ми не одређујемо садржај будућег споразума, већ омогућавамо разговоре о томе шта правно обавезујући споразум о свеобухватној нормализацији односа може да садржи”, одговорила је Могерини албанским новинарима.

Могерини се у Тирани, где се вечерас састаје са председником Србије Александром Вучићем, а сутра ће учествовати на самиту Процеса Брдо Бриони, иначе први пут огласила после састанка о западном Балкану у Берлину.

Могерини је рекла да тренутно не види услове за наставак дијалога Београда и Приштине.

Она оцењује да је предуслов за то повлачење или суспензија тарифа и да одговорност сада лежи у рукама Приштине.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.