Сећате ли се Фолкланда
Ко се још сећа Фолкландских острва? Негде на југу Јужне Америке, око 300 километара далеко од обале Аргентине, налазе се Фолкландска острва, са око 5.000 становника, који воде порекло од британских колониста. Припадају Великој Британији. Пре око 30 година Аргентина је пожеле да преузме власт у тој маленој држави сматрајући је својом територијом, јер јој је географски сасвим близу. Енглези, муњевито реагујући, послали су према Фолкландима своју моћну ратну морнарицу, подморнице, које су потопиле ратне бродове Аргентине и спречиле отцепљење од матице, уз обостране људске жртве.
Често се сетим овог догађаја, кад год помислим на наше Косово и Метохију. Излишно је да понављам све што већ сви осећамо и знамо да је Косово срце, душа Србије, наша колевка, да не помињем светиње. Све ово није довољно да велике силе, на челу са том истом Великом Британијом, која је очас оружано одбранила „своје Фолкланде”, увиде истину и престану да помажу отцепљење Космета од матице Србије.
Болно је то сазнање и необјашњиво за здрав разум. Испада да су камените стене Фолкланда значајније од Грачанице, Дечана, Пећке патријаршије, Богородице Љевишке, српског народа, гробаља…
Мишо М. Младеновић,
сликар и писац, Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


