Дански премијер поднео оставку
КОПЕНХАГЕН – Дански премијер Ларс Леке Расмусен поднео је данас оставку, после избора на којима су партије левог центра оствариле добитке док су његови популистички партнери у власти прошли веома лоше.
Расмусенова оставка омогућава социјал-демократама да покушају да формирају мањинску владу.
Лидерка социјал-демократа Мете Фредериксен ће почети компликоване разговоре не би ли постигла основ за владу, јавља Бету.
Она је одбацила могућност коалиције с Расмусеновим либералима.
Досадашња влада није успела да сачува већину у парламенту пошто је популистичка Данска народна партија добила само 8,7 одсто гласова на јучерашњим изборима, у односу на 21,1 одсто колико је освојила 2015.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


